Інтернет дорівнює їжі: наскільки важливі технології для українців показало дослідження Мінцифри

Читать на русском

У Мінцифри показали опитування, чи важливий для українців інтернет

Читать на русском
Для більшості українців інтернет не менш важливий за харчування
Інтернет

У Мінцифри показали опитування, чи важливий для українців інтернет

Експерти Міністерства цифрової трансформації провели чергове дослідження щодо цифрової грамотності в Україні. Результати показали, що кількість дорослого населення із рівнем цифрових навичок нижче базового за три роки знизилась. Проте діджиталізація людей різних категорій зростає. Стало відомо, наскільки важливий інтернет в житті українців.

Результати дослідження з'явилися на офіційному порталі Міністерства цифрової трансформації України. З 2019 до 2023 року частка інтернет-користувачів у загальній структурі населення збільшилась на 8% і становить 94%. Експерти зауважили, що 71% громадян віком 60-70 років теж користуються інтернетом. Серед громадян від 18 до 29 років користувачами інтернету є 96%. 

Зазначається, що для 91% українців інтернет не менш важливий, аніж їжа. Тобто, технології стали однією з базових потреб громадян. З цією думкою згодні також 84% людей з порушеннями слуху та 92% підлітків. 

"Одна з пріоритетних цілей Мінцифри — розвиток цифрових навичок українців. Ми запускаємо проєкти та ініціативи, щоб покращити ці показники. Зокрема, створили Рамку цифрової компетентності, запустили національну платформу Дія.Освіта, організували хаби цифрової освіти по всій Україні, створили Цифрограм. За 4 роки частка людей, які володіють цифровими навичками, збільшилася на 13% і становить 60%. Продовжуємо розвивати людський капітал, попри те, що в Україні триває повномасштабна війна. Тому цифрова грамотність й освіта українців надалі залишаються нашими пріоритетами", - зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Скільки годин на день українці в інтернеті?

Дослідницька компанія Gradus Research провела дослідження, в якому експерти з'ясовували, як українці користуються інтернетом. 93% опитаних користуються інтернетом вдома, 52% - на роботі, а ще 42% - в громадському транспорті. При цьому понад 72% респондентів користуються інтернетом більш ніж чотири години на день. Зазначається, що активність зросла ще під час пандемії коронавіруса.     

Найчастіше українці використовують для інтернету смартфон: це 95% респондентів. Персональний комп'ютер використовують лише 23%: переважно це люди 45-54 років.. 39% опитаних використовують ноутбуки. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.