В Україні податкова посилила контроль за торгівлею на інтернет-майданчиках

Читать на русском

У податковій сподіваються на високий рівень правової свідомості суб’єктів господарювання та належне і добросовісне виконання обов’язків платниками податків

Читать на русском
Податкова
Податкова почали перевіряти продавців на інтернет-майданчика

У податковій сподіваються на високий рівень правової свідомості суб’єктів господарювання та належне і добросовісне виконання обов’язків платниками податків

Державна податкова служба України перевіряє підприємців, які продають товари на інтернет-платформі OLX. Це вже зробили в Миколаївській області. Там вказали, застосування РРО/ПРРО є обов’язковим при проведенні розрахунків у готівковій формі або з використанням електронних платіжних засобів за продані товари. 

Про це повідомили у пресслужбі відомства. Працівники управління податкового аудиту ГУ ДПС у Миколаївській області виявили підприємця з Миколаєва, який продавав мопеди іноземного виробництва на OLX без застосування РРО/ПРРО та належного ведення обліку товарних запасів на загальну суму понад 250 тисяч гривень. Крім того, що це порушення закону, видача чеків РРО/ПРРО дає змогу покупцям товарів захистити свої права як споживачів.

"Виконання вимог законодавства, напряму чи опосередковано пов’язаного із поповненням державної скарбниці, є обов’язком кожного платника податків. Видача чеків РРО/ПРРО є забезпечення можливості покупцям товарів захистити свої права як споживачів. Сподіваємось на високий рівень правової свідомості суб’єктів господарювання та належне і добросовісне виконання обов’язків платниками податків", - вказали у податковій. 

Штрафи для підприємців 

На початку війни Верховна рада заборонила штрафувати підприємців за невикористання ПРРО/РРО, вказує Forbes. У червні 2023 року нардепи ухвалили законопроєкт №8401, який повертає штрафи за роботу без видачі фіскального чека з 1 жовтня. Ухвалення цього закону – одне з зобовʼязань, взятих Україною в рамках меморандуму з МВФ.

РРО обовʼязкове для підприємців, які ведуть розрахункові операції в готівковій чи безготівковій формі під час продажу товарів чи послуг. Починаючи з 1 січня 2022 року РРО/ПРРО став обовʼязковим для ФОП 2-ї, 3-ї та 4-ї групи та тих, хто працює на загальній системі оподаткування.

Виняток – ФОПи на 2-й, 3-й, 4-й групі, які торгують у селах за умови, якщо річний обсяг доходу на один пункт продажу не перевищує 1,1 мільйона на рік (167 мінімальних зарплат). ФОП на 1-й групі також не потрібно встановлювати РРО. Якщо ж покупець сплачує за товар через банківський переказ на розрахунковий рахунок (тобто без еквайрингу), через касу банку або термінал, потреби в касовому апараті також немає.

Кількість щоденно працюючих РРО збільшилась на 150 000, загалом зареєстровано 525 000 ПРРО/РРО. Кількість виданих чеків на день у листопаді зросла на 20%, казав в інтервʼю голова податкового комітету Верховної ради Данило Гетманцев. Він зазначав, що зараз податкова проводить перевірки великих гуртових баз, торговельних платформ, де реалізуються імпортні товари, дорогих бутиків. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.