Сюди не доїжджають ні карети швидкої, ні інші служби: в Укрпошті розповіли про роботу в прикордонних областях

Тетяна Мазниченко

В умовах війни населення кожного прикордонного села Сумщини має доступ до послуг Укрпошти

Пересувні відділення Укрпошти почали працювати в країні з 2018 року. Але з початком повномасштабного вторгнення їх робота набула статусу «останньої надії» для людей з прикордонних та прифронтових сіл України. Бригади пересувного відділення доставляють ліки, пенсії, періодику й посилки, приймають оплату за комунальні платежі і навіть привозять хліб.

Дорога, що веде до пунктів Біловоди та Водолаги, закрита на в'їзд для будь-якого транспорту після того, як окупанти обстріляли громадський автобус та хлібну машину. Попри це керівниця пересувного відділення в Сумах Ганна Леготкіна зуміла знайти вихід, щоб не полишити людей.

«Сюди не доїжджають ні карети швидкої, ні інші служби. А ми працюємо! Якось навіть довелося видавати пенсію в канаві — це було єдине більш-менш безпечне місце, яке могло захистити від уламків», - цитують її слова на офіційній сторінці Укрпошти у Фейсбук.

Після звільнення Сумщини 8 квітня 2022 року Укрпошта відновлювала свою роботу в прифронтових зонах. Керівниця пересувного відділення звільнилася й виїхала, працювати не було кому. Але клієнти залишилися, й Укрпошта стала для них останньою надією. Ганна взяла на себе відповідальність і стала керівницею пересувного відділення.

«Весь маршрут мого пересувного пролягає за 5 кілометрів від російського кордону. Це зона не просто високого, а надзвичайного ризику. І я разом з мобільною бригадою роблю все можливе, щоб життя в цих 18-ти селах не зупинялося», - каже Ганна.

Завантажуються поштові екіпажі у Сумах, звідти до прикордонних сіл роз’їжджаються майже півтора десятка бойових бригад:

"Із нашої точки базування їдуть машини в Білопільський район, там у нас дві бойові бригади, в нас роз'їжджаються у Краснопільський район. Сумський район також обслуговують пересувні відділення. Усього в нас на точці базування 14 відділень і всі вони їздять і в Покровку, і в Грабовське, і в Кіндратівку, і в Костянтинівку скрізь. Ну зовсім в прикордонні нікого не залишать без своєї уваги", - запевняє Леготкіна.

Люди зустрічають по-різному, додає Ганна. Є і невдоволенні, а є ті хто дуже чекає. Хтось хвилюється, завжди телефонує:

"Ви доїхали-не доїхали, у вас все нормально?". Бувало таке, що люди дзвонять — я ж в машині і не чую вибухів, а вони до нас дзвонять і кажуть: "Аня, там уже стріляють, ховайтеся!". Люди і в підвал до себе звуть, щоб ми ховалися. Наша робота – це і психологічна складова, тому що з людьми спілкуватися зараз вже важко, всі на взводі, в усіх психологічні зриви, нерви, тому часто доводиться працювати більше не на видачу посилок, чи пенсій, а навіть більше на живе спілкування. На моральну підтримку людей, які там проживають", - розповідає вона.

Співробітники Укрпошти працюють у бронежилетах. Кажуть, що до них вже звикли.

«У мене тут і турнікети, а в кожного члена екіпажу є своя аптечка. У нас є ноші, ми проходимо постійно курси з надання домедичної допомоги. Першу допомогу, якщо прийдеться, можемо надати», - пояснює Леготкіна.

Нагадаємо, що всього з початку війни Укрпошта запустила 520 пересувних відділень поштового зв’язку. А загалом по країні вже їздить на маршрутах понад 1700 пересувних відділень. Вони надають повний спектр поштових послуг як і стаціонарні відділення: доставка та видача пенсій і соціальних допомог, видача грошових переказів, оплата комунальних платежів, продаж товарів першої необхідності, доставка посилок та періодики.

Інформація про роботу відділень Укрпошти щоденно оновлюється на офіційному сайті Укрпошти. Більш детально про роботу відділень у конкретному населеному пункті та їх графіком роботи можна ознайомитись за посиланням.

Укрпошта хоче повністю автоматизуватися

Укрпошта за три місяці повністю автоматизується. Це дасть змогу обробляти 8 тисяч посилок на годину, а вручну — до 600. Відповідну заяву 26 квітня зробив генеральний директор компанії Ігор Смілянський. 

Він на форумі «НадЛюди» від Forbes сказав, що трансформація Укрпошти та впровадження нових технологій вимагає зміни людей. За час його керівництва в компанії змінилось три-чотири команди. Серед причин: втома, бо він вимагає інколи працювати без вихідних та нове бачення, яке дають нові люди.

"За три місяці компанія буде повністю роботизованою, всі посилки будуть оброблятись автоматично. Це дає змогу обробляти 8000 посилок на годину, а вручну – до 600", - сказав Смілянський. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you