Бізнес має втратити 35 млрд грн на РРО та товарному обліку, щоб бюджет отримав 8 млрд грн - експерт

Читать на русском

В Україні загальна кількість ФОПів сягає 2 мільйони, з яких РРО мали встановити близько 1 мільйони, але зробили це, за даними ДПС, тільки 327 тисяч

Читать на русском
Бізнес
Бізнес має втратити 35 мільярдів гривень на РРО та товарному обліку, щоб бюджет отримав 8 мільярдів гривень

В Україні загальна кількість ФОПів сягає 2 мільйони, з яких РРО мали встановити близько 1 мільйони, але зробили це, за даними ДПС, тільки 327 тисяч

В Україні підприємці масово не встановлюють касові апарати. Вони ігнорують цю норму, а податкова не може це контролювати. Президент Всеукраїнської професійної асоціації підприємців Борис Емельдеш вважає, що бізнес має втратити 35 мільярдів гривень на РРО та товарному обліку, щоб бюджет отримав 8 мільярдів гривень. 

Відповідну заяву він зробив 25 березня на конгресі «Реформа системи публічних фінансів – шлях до відновлення України». За його словами, загальна кількість ФОПів сягає 2 мільйони, з яких РРО мали встановити близько 1 мільйони.

"Загальна кількість ФОПів сягає 2 мільйони, з яких РРО мали встановити близько 1 мільйони. А встановили, за даними ДПС, тільки 327 тисяч. Підприємці масово ігнорують цю безглузду норму. Витрати всіх ФОПів за РРО складають 10 мільярда гривень на рік. Витрати на дотримання товарного обліку складають 25 мільярда гривень на рік. А додаткові надходження до бюджету будуть близько 6-8 мільярдів гривень на рік. Тобто для того, щоб держава отримала 8 мільярдів гривень, бізнес має втратити 35 мільярда гривень", - заявив Емельдеш.

Він вказує, що це суспільно негативне регулювання шкідливе для країни в цілому. За його словами, податкова неспроможна це проконтролювати.

"Максимальна річна кількість перевірок за чотири роки – 27 тисяч. А підприємців, які не встановили касові апарати, близько 700 тисяч. Тобто для того, щоб встановити тільки факт цього порушення, податкова повинна працювати 25 років. Така задача не буде виконана ніколи", - вважає Емельдеш.

 

Звернення податкової до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції із застосуванням РРО або програмних РРО під час торгівлі підакцизними товарами 

22 березня Державна податкова служба України нагадала, що наразі діють коди згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі – УКТ ЗЕД), запроваджені Законом України від 19 жовтня 2022 року № 2697-IX «Про Митний тариф України». ДПС інформує суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій або безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) або програмних РРО, що під час торгівлі підакцизними товарами необхідно дотримуватися вимог пункту 11 статті 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).

Відповідно до вимог пункту 11 статті 3 Закону № 265, яким встановлено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції, зобов'язані проводити розрахункові операції через РРО або програмні РРО для підакцизних товарів з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, а також із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями. Відповідальність за порушення вимог закону № 265, у тому числі, але не виключно, передбачена пунктом 7 статті 17 Закону № 265 – триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі проведення розрахункових операцій через РРО та/або програмні РРО без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості.

Зазначаємо, що шляхом забезпечення суб’єктами господарювання вимог пункту 11 статті 3 Закону № 265 ДПС розраховує частки для зарахування до відповідного бюджету місцевого самоврядування акцизного податку з роздрібного продажу окремих підакцизних товарів на основі даних РРО або програмних РРО про загальну вартість операцій з роздрібної торгівлі окремих підакцизних товарів за відповідний період. Враховуючи викладене, ДПС звертає увагу платників податків та центри сервісного обслуговування на необхідності коректного та повного відображення (у відповідних рядках та/або тегах) у фіскальних чеках РРО або програмних РРО усіх обов’язкових реквізитів, у тому числі коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.