Власники Ferrari, Rolls-Royce та Lamborghini цьогоріч звільнені від податку на розкіш: що про це відомо

Читать на русском

У цьогорічному переліку авто, власники яких повинні сплатити податок на розкіш відсутні багато моделей елітних автомобілів

Читать на русском
Податок на розкіш
У перелік оподаткування не потрапили автівки марки Ferrari.

У цьогорічному переліку авто, власники яких повинні сплатити податок на розкіш відсутні багато моделей елітних автомобілів

Журналісти Bihus.Info з'ясували, що у перелік автомобілів, власники яких мають сплатити транспортний податок у 2024 році не увійшли деякі розкішні марки. А також містяться банальні помилки, які можна використати у якості шпаринок для несплати податку. Про це пише 26 березня Мінфін, з посиланням на сюжет Bihus.Info.

Журналісти перш за все пояснили, що список автомобілів під оподаткування готує ДП „Держзовнішінформ“, він публікується на сайті Мінекономіки.

«У ньому вказуються конкретні марки, моделі, об'єми двигунів, вік машини, а також комплектація чи версія, за яку доведеться платити — аби власники чітко розуміли, що саме їхній транспортний засіб підлягає оподаткуванню», — йдеться в сюжеті.

Журналісти з'ясували, що у перелік автомобілів, власники яких мають сплатити транспортний податок у 2024 році, взагалі не потрапили автівки марки Ferrari.

«Вони найдорожчі на українському авторинку, за даними сайту auto.ria. Дві SF90 2022 року нині продаються за $650 тис. і $800 тис. — дорожча була частиною колекції 25-річного мільйонера Олександра Слобоженка», — йдеться у матеріалі.

Крім цього, у переліку з сайту Мінекономіки взагалі відсутні автомобілі Rolls-Royce. Автівками цієї британської марки користуються народні депутати України. Зокрема, на кросоверах Cullinan було помічено нардепів Степана Івахіва, Суто Мамояна та Геннадія Вацака, додає Bihus.Info.

«Кондитерський дім Вацака також володіє седаном Rolls-Royce Ghost та кросовером Lamborghini Urus. Автомобілів цієї італійської марки теж немає у цьогорічному переліку на сайті Мінекономіки», — йдеться в сюжеті.

Також у переліку взагалі відсутні автомобілі марки McLaren, Alpina, низка моделей Mercedes-Benz, які по ціновому критерію мали б потрапити під оподаткування, та безліч інших.

Крім цього, у списку помічені помилки, які дозволяють за бажання уникати сплати податку навіть за ті автівки, які є в переліку, підкреслюють журналісти.
Зокрема, для трьох моделей Bentley вказано неправильні об'єми двигунів, а седани Mercedes-Maybach прописані з помилкою — MaVbach.

Які дорогі авто підлягають оподаткуванню і який його розмір

Спеціальний податок на дорогі автомобілі затвердили в Україні ще у 2014 році, коли Верховна Рада проголосувала за чергові зміни до Податкового кодексу. Документ із 1 січня 2015 року скасував збір на першу реєстрацію транспортного засобу та запровадив транспортний податок.

Спочатку потрібну інформацію податківцям надавали органи МВС. Але з лютого 2016 року до цієї роботи підключили Міністерство економіки. Міністерство почало подавати дані про машини, що підлягають оподаткуванню, до Державної податкової служби і регулярно публікувати відповідний перелік на своєму сайті.

Податок коригується пропорційно до щорічного збільшення мінімальної зарплати. Наприклад, на 1 січня 2023 року зарплатна мінімалка становила 6 700 грн, а вже з 1 січня 2024 року — 7 100 грн. Цього року оподаткуванню підлягають машини вартістю від 2,66 млн грн і вище.

Податок сплачується не лише приватними власниками, а й юридичними особами, якщо авто зареєстроване на підприємство.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.