Кешбек за купівлю українських товарів: як він працюватиме

Читать на русском

Для того щоб отримувати кешбек від держави за купівлю українських товарів, необхідно буде відкрити нову банківську картку і купувати товар, позначений маркером «Зроблено в Україні»

Читать на русском
торгівля, Кабмін
Кешбек буде надаватися для купівлі товарів "Зроблено в Україні"

Для того щоб отримувати кешбек від держави за купівлю українських товарів, необхідно буде відкрити нову банківську картку і купувати товар, позначений маркером «Зроблено в Україні»

Кошти з нової банківської карти, відкритої спеціально, щоб отримувати кешбек від держави, можна буде витратити лише на такі ж товари, позначені маркером «Зроблено в Україні». Детально про те, як це буде працювати і в чому є сумніви, пише 25 березня Мінфін.

Заступниця міністра економіки Надія Бігун, пояснила, що алгоритм «кешбеку» відпрацювали ще під час пандемії, коли за вакцинацію громадянам нараховували так звану «ковідну тисячу». Після початку повномасштабної війни систему допрацьовували, наприклад, у межах програм «єПідтримка» та «єВідновлення».

«Кешбек нараховуватимуть, коли ти купуєш в роздрібних точках продажу товари Зроблено в Україні. Кешбек акумулюватиметься на спеціальну картку, ці кошти можна буде витратити на такі ж товари від українських виробників. Так кожен із нас відчуватиме свій конкретний вплив на економіку», — пояснює Бігун.

Тобто потрібно буде зробити спеціальну картку в одному з банків-партнерів, на яку й надходитиме відсоток від купівлі товарів під брендом «Зроблено в Україні». Розмір цього відсотка наразі невідомий, але за словами заступника голови О П Ростислава Шурми, «цифра дуже достойна».

Також поки невідомо, чи буде сума кешбеку обмежуватися. Наприклад, декотрі банки, які пропонують своїм клієнтам кешбек, обмежують максимальну суму.

Ще один нюанс — питання верифікації. Тобто як держава знатиме, що конкретний громадянин купив якісь товари саме за програмою «Зроблено в Україні». Чи треба за них розраховуватися тією спеціальною карткою, на яку виплачуватиметься кешбек, чи треба подавати заявку через «Дію», чи контроль ляже на плечі банків-партнерів — відповідь стане зрозумілою після презентації програми.

Відкритим залишається і питання оподаткування. Той же банківський кешбек оподатковується: з його загальної суми сплачується 18% ПДФО та 1,5% військового збору. Отримання кешбеку від банку може вплинути на призначення субсидії, адже, відповідно до Податкового кодексу, кешбек — це дохід.

Що відомо про національний кешбек

В Україні вже цього року має запрацювати програма національного кешбеку "Купуй українське". За нею громадяни України зможуть отримувати частину коштів, витрачених на товари українських виробників. Про це 26 лютого заявив президент Володимир Зеленський.

За його словами, держава має зробити все можливе, щоб якомога більше українських підприємств могли зберегти й масштабувати свою роботу. Тож він доручив Кабміну розробити декілька практичних кроків, повідомляє Forbes Ukraine. Один з них – український кешбек "Купуй українське".

Наразі розробляються технічні та фінансові параметри програми, щоб вона запустилась вже цього року. Уряд уже ухвалив постанову про популяризацію товарів українського виробництва, зокрема бренд "Зроблено в Україні". З яких джерел держава планує брати кошти на виплати кешбеку, ані президент, ані премʼєр не уточнили. Збільшення споживання вітчизняної продукції має допомогти подолати наслідки війни, відновитися та бути конкурентоздатними у світі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.