Українцям повертатимуть кошти за купівлю вітчизняних товарів - Зеленський анонсував національний кешбек

Читать на русском

Держава хоче зробити, щоб якомога українських підприємств могли зберегти і масштабувати свою роботу

Читать на русском
Зеленський
Зеленський анонсував програму українського кешбеку

Держава хоче зробити, щоб якомога українських підприємств могли зберегти і масштабувати свою роботу

В Україні вже цього року має запрацювати програма національного кешбеку "Купуй українське". За нею громадяни України зможуть отримувати частину коштів, витрачених на товари українських виробників. Про це 26 лютого заявив президент Володимир Зеленський.

За його словами, держава має зробити все можливе, щоб якомога більше українських підприємств могли зберегти й масштабувати свою роботу. Тож він доручив Кабміну розробити декілька практичних кроків, повідомляє Forbes Ukraine. Один з них – український кешбек "Купуй українське".

"За купівлю визначених типів товарів і послуг, вироблених в Україні, громадяни зможуть отримати повернення частини коштів на спеціальну карту, щоб гроші залишились і працювали в державі", - уточнив Зеленський.

Наразі розробляються технічні та фінансові параметри програми, щоб вона запустилась вже цього року. Уряд уже ухвалив постанову про популяризацію товарів українського виробництва, зокрема бренд "Зроблено в Україні".

"Сумарний прогнозований ефект зростання споживчого попиту – це +0,14% нашого ВВП, це понад 22 тисячі нових робочих місць, це понад 4 мільярди гривень додаткових надходжень до бюджету", - сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 

З яких джерел держава планує брати кошти на виплати кешбеку, ані президент, ані премʼєр не уточнили. Збільшення споживання вітчизняної продукції має допомогти подолати наслідки війни, відновитися та бути конкурентоздатними у світі.

"У країнах ЄС власний виробник завжди на першому місці. 68% жителів Німеччини, Франції, Італії купують товари саме у своїх підприємців і цим постійно підживлюють національну економіку. Ми маємо перейняти цей позитивний досвід", - додав Шмигаль. 

У січні Іспанія майже зрівнялась із Польщею за обсягами українського експорту

Митна статистика за січень 2024 року (за даними ДМСУ):

  • Експорт товарів – 3,4 мільярда доларів (+0,3 мільярда доларів до січня 2023 року);
  • Імпорт товарів – 5,1 мільярда доларів (+0,3 мільярда доларів);
  • Товарооборот – 8,5 мільярда доларів (+0,6 мільярда доларів).

В імпорті у річному вимірі є суттєве просідання з постачання енергетичних ресурсів, водночас решта основних позицій (машинобудування, хімпром) наростили обсяги поставок.

  • Топ-3 країни в імпорті (40% всього імпорту): Китай (1,1 мільярда доларів), Польща (0,57 мільярда доларів) і Німеччина (0,39 мільярда доларів);
  • Топ-3 країни в експорті (28% всього експорту): Польща (0,33 мільярда доларів), Іспанія (0,32 мільярда доларів), Китай (0,31 мільярда доларів).

Реактивні "Шахеди" вже в Україні: чи правда це, чим вони особливо небезпечні і чи буде Іран передавати росії такі безпілотники на масовій основі - дивіться коментар авіаційного експерта Анатолія Храпчинського.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.