Частка непрацюючих кредитів у банках скоротилася на 2 млрд грн: з чим це пов’язано, пояснили в НБУ

Читать на русском

Обсяг непрацюючих кредитів у першому кварталі скоротився на 2 млрд грн.

Читать на русском
НБУ
В НБУ зауважують, що рівень дефолтів знижується

Обсяг непрацюючих кредитів у першому кварталі скоротився на 2 млрд грн.

Частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі на 1 квітня становила 36,1%, що на 1,3 відсоткових пункта нижче показника на початок року. Про це 1 травня повідомила пресслужба НБУ.

В Нацбанку пояснили, що ключовий фактор скорочення частки NPL – зростання працюючого кредитного портфеля, який протягом І кварталу зріс на 34,6 млрд грн, або на 3,1%.

«Обсяг непрацюючих кредитів за І квартал скоротився на 2 млрд грн – до 420,3 млрд грн переважно внаслідок списання непрацюючих роздрібних кредитів банками з українським приватним капіталом», - йдеться в повідомленні регулятора.

В НБУ зауважують, що витрати банків на відрахування в резерви під кредити залишаються низькими, а рівень дефолтів – знижується.

За даними НБУ, портфель чистих гривневих корпоративних кредитів зростає три квартали поспіль, зокрема поза межами державних програм, завдяки пожвавленню попиту на гривневі кредити внаслідок відновлення бізнес-активності. Зростають роздрібні незабезпечені споживчі та іпотечні позики.

До повномасштабного вторгнення РФ частка непрацюючих кредитів (NPL) в українських банках стало скорочувалася з 2018 року (з 55% до 27% станом на 1 березня 2022 року).

Попри активну роботу банків із врегулювання непрацюючих кредитів, їхня частка залишається досить високою. Вагомою причиною цього є повномасштабна війна, яка зумовила нову хвилю дефолтів клієнтів, зазначив НБУ.

НБУ завершує розробку законопроєкту про страхування воєнних ризиків

НБУ завершує розробку законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків і незабаром розпочне його обговорення з ринком та іншими стейкхолдерами. Про це повідомив директор департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінустанов НБУ Сергій Савчук.

При цьому Савчук уточнив, що переваги, які отримають бізнес і населення, – це гарантії покриття прямого воєнного збитку і велика впевненість у завтрашньому дні. Держава зможе залучити нові інвестиції для розвитку економіки.

Обов'язкове страхування дозволить залучити до цього процесу велику кількість об'єктів, що дасть можливість знизити вартість страховки. Передбачаються три рівні покриття: вітчизняні страхові компанії, державна агенція та західні перестрахові компанії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.