НБУ завершує розробку законопроєкту про страхування воєнних ризиків: для чого це потрібно

Читать на русском

Національний банк України завершує розробку законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків і незабаром розпочне його обговорення з ринком та іншими стейкхолдерами

Читать на русском
НБУ
НБУ готує законопроєкт про страхування воєнних ризиків

Національний банк України завершує розробку законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків і незабаром розпочне його обговорення з ринком та іншими стейкхолдерами

Обов'язкове страхування воєнних ризиків дозволить залучити до цього процесу велику кількість об'єктів, що дасть можливість знизити вартість страховки.  Наразі НБУ завершує розробку законопроєкту про страхування воєнних ризиків. Про це стало відомо 1 травня з повідомлення регулятора.

НБУ завершує розробку законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків і незабаром розпочне його обговорення з ринком та іншими стейкхолдерами. Про це повідомив директор департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінустанов НБУ Сергій Савчук.

“За нашими очікуваннями, вже цього року закон може бути ухвалений, і ми почнемо розвиток системи”, – наводяться його слова в повідомленні на офіційній сторінці НБУ в соцмережі Фейсбук.

При цьому Савчук уточнив, що переваги, які отримають бізнес і населення, – це гарантії покриття прямого воєнного збитку і велика впевненість у завтрашньому дні. Держава зможе залучити нові інвестиції для розвитку економіки.

Як повідомлялося, Рада з фінансової стабільності в лютому 2024 року схвалила Концепцію створення в Україні моделі страхування воєнних ризиків, що передбачає запровадження відповідного обов’язкового та добровільного страхування.

Створення цієї концепції передбачено Меморандумом про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом. Вона розроблена за участю фахівців Світового банку, Національного банку, Міністерства фінансів та Міністерства економіки.

«Йдеться про створення повнофункціонального механізму, який може запрацювати вже зараз і буде працювати ще багато років після закінчення повномасштабного вторгнення, оскільки безпекові ризики зберігатимуться», - пояснила  перша заступниця Голови НБУ Катерина Рожкова.

Вона підкреслила, що обов'язкове страхування дозволить залучити до цього процесу велику кількість об'єктів, що дасть можливість знизити вартість страховки. Передбачаються три рівні покриття: вітчизняні страхові компанії, державна агенція та західні перестрахові компанії.

Заступниця Голови НБУ висловила сподівання, що цей механізм запрацює вже у поточному році.

НБУ за рік збільшив міжнародні резерви на 42% - до 40,5 млрд доларів

Національний банк України затверд ив Консолідовану фінансову звітність регулятора за 2023 рік. Стало відомо, що прибуток  НБУ становить 76,6 мільярда гривень. При цьому в регуляторі заявили про збільшення резервів. 

Як передає НБУ, весь прибуток (76,6 мільярда гривень) розділять таким чином: 38,65 мільярда гривень перейде до державного бюджету, а решта коштів - до резерву регулятора. Також відомо, що станом на кінець 2023 року у Національного банку України на балансі було валюти на 2 392,6 мільярда гривень. Для порівняння, у 2022 році було 1 958,6 мільярда гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.