У 2024 році в межах програми доступної іпотеки "єОселя" планується видати близько 12 тис. пільгових іпотечних кредитів
З моменту старту урядової програми єОселя 9 492 родини отримали кредити на суму понад 14,7 млрд грн.. За минулий тиждень видано 280 кредитів на загальну суму 484 млн грн. Про це 30 квітня повідомили в Уряді.
Наразі за державною програмою "єОселя" доступні два варіанти оформлення іпотеки: під 3% та 7% річних. Оформити кредит на купівлю житла під найнижчу ставку можуть не всі.
За умовами програми іпотека під 3% річних доступна для:
Такий кредит надається на термін до 20 років з мінімальним початковим внеском 20% від вартості житла. Якщо за час дії іпотечного договору особа втратить статус однієї з вказаних категорії, то її переведуть на ставку 7% річних.
В Уряді інформують, що минулого тижня пільгові іпотечні кредити отримали 151 військовослужбовець і представник силових структур, 21 педагог, 20 медиків, 6 науковців, 64 родини без власного житла, 13 родин внутрішньо переміщених осіб, 5 ветеранів.
З 30 квітня 2024 року пільгову іпотеку за програмою єОселя можуть отримати:
Зауважується, що військовослужбовці, які уклали перший контракт з ЗСУ, мають право на компенсацію 50% від першого внеску за житловим кредитом.
Оформлення кредиту за програмою "єОселя" можна поділити на три етапи: подання заяви онлайн через "Дію", подання попередньої заяви в банк, подання фінальної заяви до банку. З кожним етапом розширюється пакет документів, який потрібно підготувати.
На першому етапі всі дані підтягнуться автоматично. У "Дії" потрібно зайти в розділ з послугами та обрати "єОселю". Далі із запропонованого переліку слід обрати категорію (пільговик, ВПО, без власного житла) і вказати сімейний стан.
"Якщо ви офіційно одружені, для оформлення заяви знадобиться інформація про партнера. Він має зчитати QR-код або перейти за посиланням, яке ви йому надішлете", – пояснюють у "Дії".
Далі заявник надає дані про нерухомість, рівень доходу за останні три місяці, інформацію про неповнолітніх дітей та власні контакти. Такі ж відомості вносить партнер. Після цього вказуються орієнтовні дані про житло, яке заявник планує придбати: розташування, кількість кімнат, площа, вартість, розмір першого внеску.
Потім обирається банк, до якого подаватиметься заява. Наразі їх сім: Ощадбанк, Приватбанк, "Глобус банк", Укргазбанк, Sky Bank, Укрексімбанк та Sense Bank. Надіслати заяву можна в кілька банків або одразу в усі. На основі цих відомостей "Дія" сформує заяву, яку потрібно буде перевірити та підписати "Дією.Підписом".
Попереднє рішення та пропозиції банки надішлють протягом доби. У заявника буде 30 днів, аби переглянути та прийняти пропозицію.
Після подання заяви в "Дії" та прийняття пропозиції банку слід подати попередню заяву у фінансовій установі. Після схвалення банком заяви на оформлення кредиту потрібно обрати житло, надати документи на нерухомість, документи власника і відкрити спеціальний рахунок у банку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.