Криптовалюти впали в ціні через ситуацію на Близькому Сході та вже відіграють падіння: прогнози аналітиків ринку

Читать на русском

Біткойн впав на місяць десь на 10%, але частину падіння він вже відіграв

Читать на русском
Ціна криптовалюту на передодні халвінгу 18 квітня
Криптовалюта різко просіла в ціні на тлі загострення ситуації на Близькому Сході

Біткойн впав на місяць десь на 10%, але частину падіння він вже відіграв

На тлі загострення ситуації на Близькому Сході вся криптовалюта минулих вихідних різко просіла у ціні. Біткойн впав приблизно на 10%, опустившись до позначок близько 62 000 дол. і трохи нижче, залежно від біржі. Наприклад, 16 квітня на біржі Binance "біток" падав до 61485 дол., за даними TradeView. Місяць тому (14 березня) курс Біткойна на тій самій біржі досягав 73605 дол. Тобто, падіння відчутне. Те ж саме спостерігається з Етером (ETH), також знижується курс багатьох інших криптовалют (альткоїнів). Інформатор дізнався, чому це відбувається і на які струси курсу крипти очікувати найближчим часом. 

Атака Ірану та прискорення інфляції у США

Зараз у криптоаналітиків немає спільного погляду на ситуацію. Більшість експертів вважають головною причиною зниження більшості криптовалют загострення ситуації на Близькому Сході. 

"Більшість ринкових аналітиків пов'язують падіння курсу біткоїну зі збільшеною геополітичною напругою на Близькому Сході минулими вихідними. Те, що ми спостерігали у вихідні, - типова реакція крипторинку на геополітику. Як наслідок, ми стали свідками перетікання капіталу з криптовалютного до традиційного ощадного активу - золота. І як підтвердження цього - зростання котирувань і позитивна динаміка торгового обсягу золота", - розповів нам генеральний менеджер Binance у CEE та Центральній Азії Кирил Хом’яков.

Додамо, є спостереження, що підтверджено протягом значного часу. Золото зростає у ціні майже завжди, коли зростає нестабільність ринків чи політична нестабільность. Досить часто подорожчання золота трапляється напередодні фінансових криз. Звісно, напруга на Близькому Сході могла вплинути на наміри людей конвертувати власні заощадження у цей актив. 

Проте видання Сointelegraph у своїй статті, присвяченій обвалу біткоїну, проігнорувало іранський контекст і пов'язало зміни на ринку із прискоренням інфляції в США до 3,5% від 10 квітня. На думку Сointelegraph, спекулянтам знадобилося декілька днів для того, щоб усвідомити те, що відбувається, і почати продавати.

Те, що падіння Біткойна відбулося напередодні його широко анонсованого халвінгу (тобто зниження удвічі винагороди для майнерів, що очікується 18 квітня), виглядає ще більшим парадоксом. 

"Але зазначу, що наближення халвінгу, а також інтерес до криптовалютних ETF (Exchange traded fund, чи "фонд, торгується на біржі" - ред.) у США та Гонконгу позитивно вплинули на процес відновлення ринку. Вже 15 квітня ми могли бачити, що перша історична монета частково відіграла втрати", - додає Кирило Хомяков. 

Ціна Bitcoin станом на 15 квітня, коли він "відіграв" позиції
Ціна Bitcoin станом на 15 квітня, коли він "відіграв" позиції

Чого очікувати далі і що буде після халвінгу біткоїна

Криптоаналітики очікують, що після халвінгу біткоїну курс криптовалюти підвищиться, як це вже бувало до цього. Але нагадаємо, що курс криптовалют може підвищуватися не одразу. Як повідомляють експерти Криптобош, у минулому циклі ціна біткоїна подолала позначку $69 тис. лише через півтора року після халвінгу (третій і останній відомий нам халвінг відбувся у 2020 році, і до квітня 2021 року ми бачили рекордні $64,000 за монету, а після цього відбувся додатковий зріст).

"Четвертий халвінг (який очікується у квітні 2024 року) відрізняється від попередніх. Причина - схвалення спотових біткоін-ETF, отже, ширше поширення серед інституціоналів", - йдеться в повідомлені.

Простими словами це означає, що фонд біткоїна цього року міг виступати торговим на біржі, подібно до акцій чи інших біржових товарів. І коли інвестори купують частки цього фонду, вони, по суті, вкладають свої гроші в біткоїни через фонд. Це дає інвесторам можливість інвестувати в біткоїни, не купуючи їх безпосередньо, що може бути складним або незручним. Але перед схваленням потрібно провести деякі регуляторні процедури, щоб встановити, що фонд відповідає вимогам інвесторів та регуляторних органів. Тож, це дозволо інституціям легше і комфортніше інвестувати в ті ж самі біткоїни, що могло призвести до більшого зацікавлення великих фінансових установ у криптовалюті.

У подальшому на ціну криптовалюти будуть впливати різні ринкові сили попиту та пропозиції на криптовалютних біржах, а також новини, масове використання криптоактивів, регуляція та навіть настрої інвесторів. Ці фактори можуть призвести як до зростання, так і до падіння ціни. При цьому настрої на ринку так само проходять різні фази.

  • прямо перед халвінгом наростає очікування - учасники криптоспільства більше дотримуються "бичачих прогнозів" (очікують зростання ціни - ред.);
  • після події також може спостерігатися загальне піднесення, оскільки гравці починають відчувати ефект від дефіциту пропозиції, але все це короткочасно.

Для формування об'єктивної картини інвестори звертають в цей час увагу на цілу низку показників до і після халвінгу: технічний аналіз, новини та ончейн-метрики (останні дають змогу аналізувати різні аспекти функціонування блокчейну, такі як швидкість транзакцій, витрати на операції, рівень захищеності мережі від атак, розподіл влади між учасниками мережі та інше). І не забувати, що активних гравців на ринку криптовалюти вдосталь. Всі вони знають ризиковий бік цих вкладень та те, що криптовалюта є фінансово нестабільною (волатильною - ред.).

"Як новачкам, так і старожилам завжди варто пам'ятати, що волатильність - один із головних ризиків у криптовалютній індустрії. Ринок молодий, лише близько 6% населення нашої планети має доступ до криптоактивів, це дуже мало. Капіталізація ринку, порівняно з традиційними галузями, теж дуже невелика. Якщо озирнутися на кілька років тому, то волатильність була ще більш високою, оскільки капіталізація ринку криптовалют була ще меншою за поточну. У міру розвитку ринку та зростання капіталізації ми безумовно станемо свідками зниження волатильності", - пояснює Інформатору генеральний менеджер Binance у CEE та Центральній Азії Кирил Хом’яков.

Саме за рахунок своєї волатильності (вона може скакати від мінуса в плюс) криптовалюта може здивувати всіх як зростанням, так і падінням. Зокрема, криптоінвестор Максим Голосний, який починав реалізовувати свої криптовалютні експерименти, коли біткоїн коштував 8,5 тис. доларів, ще наприкінці лютого цього року попереджав про ймовірність впливу на курс біткоїна ззовні. За його словами, якщо росіяни (які також є серйозними гравцями на крипторинку), стоять за чинником зростання біткоїна або іншої криптовалюти, вони можуть навіть створити ілюзію росту, і коли люди почнуть купляти/вкладати по 70-80 тис доларів, то гравці РФ можуть почати його скидати. Тобто ще й заробити на курсі.

Халвінг біткоїну може підняти курс долара до 100-170 тисяч доларів/біткоїн. Але цього може і не статися. Люди просто на хвилі хайпу можуть почати вкладатись в біткоїн на рівні 80 тисяч доларів і більше. Але це може закінчитися. І якщо в крипторинку не розумієшся, краще не користуватися цим інструментом.

"До 2018 року люди купляли біткоїн по 20 тисяч доларів, а потім, коли він в якийсь момент встановився на рівні 8 тисяч, просто викидались з вікон. Вони не могли повірити в те, що таке може бути", - згадує Голосний.

Про ризик інвестицій у криптоактиви попереджають всі без виключення гравці. Звісно, що біткоїн завжди першим показує зростання чи падіння, після чого всі інші монети як правило його наздоганяють. Але є ще ряд порад, якими вже зараз радо діляться експерти.

"Говорячи про поради, то є фундаментальні ризики, про які всі учасники крипторинку повинні завжди пам'ятати. Як я згадав вище - це волатильність, яка, можна сказати, діє як палиця з двома кінцями: вона передбачає можливість отримання високого прибутку, але також і суттєвих втрат. Друге – питання безпеки. Криптовалюти – це складні технології. Такі проблеми, як уразливість безпеки, складності в інфраструктурі блокчейну або значні досягнення в галузі квантових обчислень, потенційно можуть становити ризики. І, звичайно, варто сказати про ризик шахрайства. Криптопростір часто пов'язаний з підвищеним ризиком шахрайської діяльності, включаючи схеми Понці, фішинг та різні шахрайські проекти", - наголошує генеральний менеджер Binance у CEE та Центральній Азії Кирил Хом’яков.

Тож поки халвінг очікується не за горами, слідкуємо за діапазоном руху криптовалют і сподіваємося, що ніякі геополітичні ситуації не зіб'ють надто сильно ціну біткоїну. І він так само зможе "відторгувати" свої позиції вже зовсім скоро. Наприклад, відомий інвестор та автор книги "Багатий тато, бідний тато" Роберт Кійосакі так і вважає, що до кінця 2024 року перша криптовалюта може подорожчати до 300 тисяч доларів. Це приблизно в чотири з половиною рази більше, якщо порівнювати з сьогоднішнім курсом.

Також радимо подивитись на інші шість популярних альткоїнів, які за капіталізацією перевершили першу криптовалюту. Вони так само можуть мати хороші "точки входу". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.