Пенсійний фонд недоотримав мільярди гривень: чи вистачить грошей на пенсії

Читать на русском

ПФУ отримав від єдиного соцвнеску на 8 мільярдів гривень менше від запланованого

Читать на русском
Пенсійний фонд
Власних доходів до ПФУ надійшло на 16 млрд більше проти минулого року

ПФУ отримав від єдиного соцвнеску на 8 мільярдів гривень менше від запланованого

До Пенсійного фонду в січні-квітні 2024 року надійшло 148,0 млрд грн від єдиного соціального внеску (ЄСВ). Це на 8,1 млрд грн менше запланованого. Про це 5 травня повідомила пресслужба ПФУ, передає Мінфін.

В Пенсійному фонді оприлюднили оперативні дані про те, що упродовж січня-квітня 2024 року до бюджету Пенсійного фонду фактично надійшло 148,0 млрд грн від сплати єдиного соціального внеску, розподіленого на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

«Це на 8,1 млрд грн менше, ніж було заплановано», - зауважили в ПФУ.

Проте, загалом власні доходи ПФУ (частина соціального внеску + інші платежі) за чотири місяці поточного року становили 158,7 млрд грн.

«Це на 16,4 млрд грн більше, ніж за аналогічний період минулого року», - йдеться в повідомленні.

Крім того, з державного бюджету на фінансування пенсійних виплат упродовж січня — квітня було перераховано 81,9 млрд грн (-1,0 млрд грн до показників 2023 року).

Пенсійний фонд недоотримав мільярди гривень: чи вистачить грошей на пенсії 1

На виплату житлових субсидій та пільг до ПФУ за вказаний період надійшло 20,1 млрд грн, на виплати за програмою загальнодержавного соціального страхування — 10,8 млрд грн.

Як вирахувати розмір своєї майбутньої пенсії за віком

Оцінити розмір своєї майбутньої пенсії за віком можна за допомогою сервісу Пенсійний калькулятор. «Пенсійний калькулятор» розраховує прогнозний розмір пенсії за віком в «цінах» на час розрахунку: сервіс не здійснює припущень щодо зростання середньої заробітної плати в Україні у наступні роки чи рівня інфляції.

 

Щоб скористатись сервісом «Пенсійний калькулятор», необхідно виконати наступні дії:

  • увійти в особистий кабінет застрахованої особи на вебпорталі Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія.Підпис або тут ;
  • обрати алгоритм розрахунку пенсії: за введеними даними або з урахуванням стажу, що буде набуто до пенсійного віку;
  • актуалізувати дані про трудової діяльності: натиснути кнопку «Додати період», ввести періоди роботи, дані по яким відсутні в Пенсійному фонді, і внести суми щомісячного заробітку (за потребою);
  • виконати розрахунок пенсії, натиснувши кнопку «Зберегти та розрахувати»;
  • після розрахунку отримаєте інформацію щодо розміру майбутньої пенсії з урахуванням страхового стажу на дату розрахунку і протокол розрахунку.

Слід зазначити, що сервіс «Пенсійний калькулятор» не робить розрахунок пенсії по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника, працюючого пенсіонера або розрахунку пенсії в разі переходу з одного виду пенсії на інший.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.