У Нафтогазі пояснили, як Україна змогла пройти цю зиму на власному газі та що буде далі

Читать на русском

Є певні причини, з яких Україні вдалося пройти цей опалювальний сезон за рахунок власного газу

Читать на русском
Нафтогаз
З наявними газовими ресурсами Україна цілком спроможна бути самодостатньою

Є певні причини, з яких Україні вдалося пройти цей опалювальний сезон за рахунок власного газу

В листопаді 2023 року вперше в історії Україна увійшла в зиму без імпорту газу. Україна збільшила видобуток природного газу, що дало змогу відмовитися від імпорту. Про те, що буде далі, пише видання NV, посилаючись на слова голови правління НАК Нафтогаз Олексія Чернишова.

Як вдалося пройти сезон на власному газі

За словами Олексія Чернишова, в Нафтогазі зрозуміли, що дешева енергія дається за дуже велику ціну.

«Рік потому ми як країна відмовилися від імпорту російського газу, проте до сьогодні українці продовжують долати його наслідки», — сказав Чернишов.

Він також нагадав, що зима 2023−2024 була особливою для України.

«У 2023 році ми довели: з наявними газовими ресурсами Україна цілком спроможна бути самодостатньою. Так, опалювальний сезон 2023−24 років став першим в історії нашої держави, який ми пройшли на газі суто українського видобутку. Безумовно, загальний обсяг споживання об'єктивно став меншим. Зі зрозумілих причин. Багато людей поїхали в інші країни — стало менше споживачів. Деякі індустріальні гіганти припинили своє існування, деякі скоротили обсяги виробництва — економіка стала меншою. Але також збільшення видобутку — як державними компаніями, так і приватними видобувниками — призвело до того, що на сьогодні ми повністю збалансовані», — наголосив Голова правління НАК Нафтогаз України.

Що буде далі?

По-перше, Нафтогаз продовжує збільшення видобутку. За першу чверть 2024 року видобуток збільшено на 12% порівняно з відповідним періодом минулого року.

«Більш того, ми перевиконали план на понад 60 млн кубометрів. Попри війну, ми реалізуємо наші амбітні цілі», - наголосив Чернишов.

Водночас, додав він, будь-яке економічне зростання пов’язане з більшим використанням енергетичних ресурсів.

«Тому наша наступна мета — нарощувати видобуток, готуючись до можливого збільшення споживання. Крім того, сподіваюся, що ми будуватимемо нову Україну як енергоефективну державу — державу, яка відповідально ставиться до енергії. Сьогодні ми є однією з найменш енергоефективних країн в Європи. І ми маємо змінюватися. Також ми маємо готуватися до лібералізації цін на енергоносії. Все це буде призводити до балансу споживання і видобутку», - пояснив голова правління Нафтогазу.

Він впевнений, що Україна незабаром стане експортером енергії й підтвердить свою роль енергетичного хабу Європи.

«Ми — другі з ресурсів природного газу в Європі (після Норвегії) та треті з резервів (після Норвегії та Великобританії). Тому потенційно видобуток газу — очевидний бізнес-напрямок для інвестицій в Україну», - сказав Чернишов.

По-друге, зауважили в Нафтогазі, зелена енергетика теж відіграє свою роль. Це такий самий бізнес, як і всі інші.

«І якщо цей напрям буде спроможний залучати капітал, то його частка в Україні зростатиме. Зараз ми маємо об'єктивні обмеження щодо можливості залучення іноземних інвестицій в Україну, тому основне навантаження лягає саме на український бізнес. Практично всі українські енергетичні компанії навіть на сьогодні розвивають проєкти в альтернативній енергетиці. І Нафтогаз не є виключенням», - заявив Чернишов.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.