Долар і євро стрімко зростають: НБУ встановив курс валют на п'ятницю, 19 квітня

Альона Зотова

Національний банк України встановив офіційний курс валют на п'ятницю, 19 квітня. Згідно з даними регулятора, і американський, і європейська валюта знову почали зростати в ціні. Стало відомо, що відбувається в пунктах обміну валют.   

За інформацією НБУ, станом на 19 квітня курс долара США встановлено на рівні 39,06 гривні. Це на 6 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас у курс євро встановлено на рівні 42,28 гривні. Це на 22 копійки більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем.   

Курс валют НБУ на 19 квітня 2024 року:

  • долар США — 39,601 гривні;
  • євро — 42,281 гривні;
  • польський злотий — 9,7710 гривні;
  • швейцарський франк — 43,581гривні;
  • юань — 5,47 гривні.

Слід зауважити, що потрібно враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу НБУ. За даними порталу Мінфін, станом на 19 квітня в середньому купівля долара США відбувається за курсом 39,88 гривні, а продаж - 40 гривень. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 42,85 гривні, а продаж - 43,03 гривні. 

Від чого залежить курс гривні

Як розповів в інтерв'ю Інформатору аудитор Михайло Крапивко розповів, що процеси, які активізуються із підняттям мінімальної заробітної плати (в Україні мінімальна зарплата зросла до 8 тисяч гривень), відображаються й на курсі національної валюти. 

"За рахунок інфляції зменшиться купівельна спроможність гривні – відповідно збільшиться курс іноземної валюти по відношенню до неї. Продовжиться девальвація. Гривень у більшості людей реально більше не буде. У меншості їх буде більше, у більшості – ні. Сума залишиться тією самою, бо їх нема, де взяти. А ціни вже збільшаться, купівельна спроможність зменшиться. І знову будуть скорочення працівників підприємств – щоб останні могли утриматися у своєму бюджеті", - зазначив він.   

Водночас президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко зазначив, що, на його думку, навряд варто чекати значного падіння гривні. Він пояснив, що є ще чимало факторів, які впливають. 

"Зросте і її купівельна спроможність. В цих умовах бізнес, який чимось торгує, може піднімати ціну. Тому для бізнесу це наче б то подарунок. Але для пересічної людини ріст цін психологічно сприймається завжди погано. І всі, хто отримає нову, вже підвищену зарплату, буде задоволений – доки не зіткнеться із новими цінами. А взагалі все це планували, очікували, заявляли. І в умовах війни нічого критичного у цьому немає", - пояснив експерт. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

No ad for you