В Україні з’явилася нова пам’ятна монета: кому присвячена і де купити сувенірний варіант

Тетяна Мазниченко

Національний банк 29 травня презентував нову обігову пам’ятну монету Державна спеціальна служба транспорту

НБУ презентував нову пам’ятну монтету, присвячену Державній спеціальній службі транспорту – військовому формуванню у складі системи Міністерства оборони України. Вона перебуватиме в обігу. Про це повідомили 29 травня на офіційному сайті фінустанови.

Нова монета присвячена Державній спеціальній службі транспорту – військовому формуванню у складі системи Міністерства оборони України, що дбає про стійкість транспортної системи країни.

«Наразі її військовослужбовці забезпечують не лише безперебійну роботу транспорту в тилу, але й розмінування деокупованих територій, будівництво фортифікацій, охорону критичної інфраструктури та її відновлення», - йдеться в повідомленні банку.

Участь у презентації монети взяли військовослужбовці служби – начальник відділення підготовки військової частини Т0950 майор Володимир Луговський та заступник командира роти підводного розмінування – викладач 8 Навчального Чернігівського центру лейтенант Іван Нежута.

“Вважаємо за честь саме так, у обіговій пам’ятній монеті, висловити подяку та повагу до українських військовослужбовців, які стоять на сторожі національної безпеки та захищають українську транспорту інфраструктуру”, – наголосив заступник Голови Національного банку Олексій Шабан.

Аверс монети – ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.

На реверсі монети по колу розміщені написи “ДЕРЖАВНА СПЕЦІАЛЬНА СЛУЖБА ТРАНСПОРТУ” та гасло її військовослужбовців: “НЕЗЛАМНІ ДУХОМ ВІДНОВЛЯТЬ УКРАЇНУ!”. У центрі композиції рельєфно зображено емблему служби та схематичний міст, що символізує транспортну інфраструктуру України.

Як і всі інші обігові монети України, обігова пам’ятна монета “Державна спеціальна служба транспорту” є обов’язковою до приймання за її номіналом для всіх видів готівкових платежів та зарахування на рахунки.

«Частина тиражу обігової пам’ятної монети “Державна спеціальна служба транспорту” буде сформована в спеціально оформлені ролики. До ролика входитиме 25 обігових пам’ятних монет “Державна спеціальна служба транспорту”. На спеціально оформленому сувенірному папері, в який запаковано кожний ролик, розміщено зображення емблеми Державної спеціальної служби транспорту та схематичне зображення мосту, який символізує транспортну інфраструктуру України. Тираж роликів – 20 тисяч штук», - повідомили в НБУ.

У інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку реалізація таких роликів обігових пам’ятних монет у сувенірному пакованні розпочнеться з 30 травня 2024 року.

Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом, маса – 6,4 г, діаметр – 23,5 мм, тираж – 10 000 000 штук (у тому числі 510 000 штук як сувенірна продукція). Гурт монети – рифлений.
Дизайн реверсу монети виконала Тетяна Балута; скульптор – Анатолій Демяненко.

НБУ змінив умови продажу монет через інтернет-магазин

В Національному банку України повідомили, що розширено перелік банків-дистриб'юторів, що здійснюватимуть реалізацію пам’ятних монет України та сувенірної продукції Національного банку.

«Він доповнився двома системно важливими банками, що мають розгалужену мережу відділень та широку клієнтську базу, а також досвід роботи з інвестиційними монетами України та нумізматичною продукцією: АТ «Ощадбанк» та АТ «ПУМБ». Вони розпочнуть роботу з моменту підписання договорів з Національним банком», - йдеться в повідомленні НБУ.

Водночас АТ «АБ «Радабанк» після підписання відповідного договору про розірвання здійснюватиме реалізацію нумізматичної продукції Національного банку на загальних умовах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

No ad for you