В Україні з’явилася нова пам’ятна монета: кому присвячена і де купити сувенірний варіант

Читать на русском

Національний банк 29 травня презентував нову обігову пам’ятну монету Державна спеціальна служба транспорту

Читать на русском
НБУ
НБУ презентував нову пам’ятну монтету

Національний банк 29 травня презентував нову обігову пам’ятну монету Державна спеціальна служба транспорту

НБУ презентував нову пам’ятну монтету, присвячену Державній спеціальній службі транспорту – військовому формуванню у складі системи Міністерства оборони України. Вона перебуватиме в обігу. Про це повідомили 29 травня на офіційному сайті фінустанови.

Нова монета присвячена Державній спеціальній службі транспорту – військовому формуванню у складі системи Міністерства оборони України, що дбає про стійкість транспортної системи країни.

«Наразі її військовослужбовці забезпечують не лише безперебійну роботу транспорту в тилу, але й розмінування деокупованих територій, будівництво фортифікацій, охорону критичної інфраструктури та її відновлення», - йдеться в повідомленні банку.

Участь у презентації монети взяли військовослужбовці служби – начальник відділення підготовки військової частини Т0950 майор Володимир Луговський та заступник командира роти підводного розмінування – викладач 8 Навчального Чернігівського центру лейтенант Іван Нежута.

“Вважаємо за честь саме так, у обіговій пам’ятній монеті, висловити подяку та повагу до українських військовослужбовців, які стоять на сторожі національної безпеки та захищають українську транспорту інфраструктуру”, – наголосив заступник Голови Національного банку Олексій Шабан.

Аверс монети – ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.

На реверсі монети по колу розміщені написи “ДЕРЖАВНА СПЕЦІАЛЬНА СЛУЖБА ТРАНСПОРТУ” та гасло її військовослужбовців: “НЕЗЛАМНІ ДУХОМ ВІДНОВЛЯТЬ УКРАЇНУ!”. У центрі композиції рельєфно зображено емблему служби та схематичний міст, що символізує транспортну інфраструктуру України.

Як і всі інші обігові монети України, обігова пам’ятна монета “Державна спеціальна служба транспорту” є обов’язковою до приймання за її номіналом для всіх видів готівкових платежів та зарахування на рахунки.

«Частина тиражу обігової пам’ятної монети “Державна спеціальна служба транспорту” буде сформована в спеціально оформлені ролики. До ролика входитиме 25 обігових пам’ятних монет “Державна спеціальна служба транспорту”. На спеціально оформленому сувенірному папері, в який запаковано кожний ролик, розміщено зображення емблеми Державної спеціальної служби транспорту та схематичне зображення мосту, який символізує транспортну інфраструктуру України. Тираж роликів – 20 тисяч штук», - повідомили в НБУ.

У інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку реалізація таких роликів обігових пам’ятних монет у сувенірному пакованні розпочнеться з 30 травня 2024 року.

Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом, маса – 6,4 г, діаметр – 23,5 мм, тираж – 10 000 000 штук (у тому числі 510 000 штук як сувенірна продукція). Гурт монети – рифлений.
Дизайн реверсу монети виконала Тетяна Балута; скульптор – Анатолій Демяненко.

НБУ змінив умови продажу монет через інтернет-магазин

В Національному банку України повідомили, що розширено перелік банків-дистриб'юторів, що здійснюватимуть реалізацію пам’ятних монет України та сувенірної продукції Національного банку.

«Він доповнився двома системно важливими банками, що мають розгалужену мережу відділень та широку клієнтську базу, а також досвід роботи з інвестиційними монетами України та нумізматичною продукцією: АТ «Ощадбанк» та АТ «ПУМБ». Вони розпочнуть роботу з моменту підписання договорів з Національним банком», - йдеться в повідомленні НБУ.

Водночас АТ «АБ «Радабанк» після підписання відповідного договору про розірвання здійснюватиме реалізацію нумізматичної продукції Національного банку на загальних умовах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.