Допомога для ВПО: в Мінсоцполітики розповіли, як пройде реформа призначення виплат

У Міністерстві соціальної політики розробили зміни до постанови, які уточнюють категорії тих, хто має право на виплати

ВПО, Мінсоцполітики
У Мінсоцполітики розробили зміни до виплат ВПО

Виплати ВПО вже протягом двох років дає можливість українським родинам проходити складний період невизначеності, облаштування на новому місці й інтеграції у приймаючу громаду. Проте, в регіонах є проблеми, які виникають під час призначення допомоги. Як їх вирішити, 14 березня розповіли в Мінсоцполітики.

Міністерство соціальної політики отримало від департаментів соціального захисту обласних державних адміністрацій країни багато пропозицій, як покращити регулювання виплат ВПО. Врахувавши частину з них, у відомстві розробили зміни до постанови, які уточнюють категорії тих, хто має право на виплати.

«За результатами проведених консультацій пропонується запровадити низку змін. По-перше, період подання заяв на перепризначення виплат на проживання для ВПО з 1 березня пропонується продовжити до 30 квітня 2024 р. Вважаємо, що усі ВПО, які потребують цієї допомоги і з якихось причин ще не мали можливості подати документи, мають гарантовано отримати достатньо часу для їх подання», - повідомили в Мінсоцполітики.

По-друге, Міністерство пропонує надати можливість отримувати таку допомогу:

  • дітям, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатним вихователям;дітям, які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу (якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї не більше 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, які втратили працездатність);
  • особам після досягнення віку 55 років;
  • особам з інвалідністю ІІІ групи, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї не більше 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, які втратили працездатність);
  • особам, які доглядають за дитиною до 3-річного віку або за дитиною, яка потребує догляду до 6-річного віку
  • особам з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність;
  • особам, у складі сім’ї яких є діти до 18 років та/або до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

«Сподіваємось, найближчим часом розроблені зміни до законодавства будуть підтримані Урядом, а родини, в яких є такі особи, зможуть отримати виплати, починаючи з березня», - зауважили в Міністерстві.

У відомстві нагадали, що заяви на призначення/перепризначення виплат для ВПО мають приймати всі діючі ЦНАПи. Перелік громад, де заяву можна подати тільки до ЦНАП, міститься за посиланням .

З довідковою інформацією щодо призначення виплат на проживання для ВПО можна ознайомитись на сайті Мінсоцполітики, зайшовши у розділ «Громадянам» , вкладка – «Внутрішньо переміщені особи» .

Чому так часто звучить побажання про «просте жіноче щастя» і що саме воно собою представляє? Розглянемо цю тему разом з історичкою Іриною Ворожбит, яка допоможе з'ясувати, чому саме така формулювання використовується та яке значення несе це «просте жіноче щастя».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube