У Міністерстві соціальної політики розробили зміни до постанови, які уточнюють категорії тих, хто має право на виплати
Виплати ВПО вже протягом двох років дає можливість українським родинам проходити складний період невизначеності, облаштування на новому місці й інтеграції у приймаючу громаду. Проте, в регіонах є проблеми, які виникають під час призначення допомоги. Як їх вирішити, 14 березня розповіли в Мінсоцполітики.
Міністерство соціальної політики отримало від департаментів соціального захисту обласних державних адміністрацій країни багато пропозицій, як покращити регулювання виплат ВПО. Врахувавши частину з них, у відомстві розробили зміни до постанови, які уточнюють категорії тих, хто має право на виплати.
«За результатами проведених консультацій пропонується запровадити низку змін. По-перше, період подання заяв на перепризначення виплат на проживання для ВПО з 1 березня пропонується продовжити до 30 квітня 2024 р. Вважаємо, що усі ВПО, які потребують цієї допомоги і з якихось причин ще не мали можливості подати документи, мають гарантовано отримати достатньо часу для їх подання», - повідомили в Мінсоцполітики.
По-друге, Міністерство пропонує надати можливість отримувати таку допомогу:
«Сподіваємось, найближчим часом розроблені зміни до законодавства будуть підтримані Урядом, а родини, в яких є такі особи, зможуть отримати виплати, починаючи з березня», - зауважили в Міністерстві.
У відомстві нагадали, що заяви на призначення/перепризначення виплат для ВПО мають приймати всі діючі ЦНАПи. Перелік громад, де заяву можна подати тільки до ЦНАП, міститься за посиланням .
З довідковою інформацією щодо призначення виплат на проживання для ВПО можна ознайомитись на сайті Мінсоцполітики, зайшовши у розділ «Громадянам» , вкладка – «Внутрішньо переміщені особи» .
Чому так часто звучить побажання про «просте жіноче щастя» і що саме воно собою представляє? Розглянемо цю тему разом з історичкою Іриною Ворожбит, яка допоможе з'ясувати, чому саме така формулювання використовується та яке значення несе це «просте жіноче щастя».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.