Середній чек українця онлайн становить 824 гривень, офлайн – 885 гривень
Внутрішньо переміщені особи (ВПО) 2023 року витрачали на 21% менше в офлайн-магазинах порівняно з українцями, які не змінювали місця проживання, в онлайн-магазинах різниця становить 7%. Частота купівлі електроніки та побутової техніки, а також одягу та взуття зросла. Про це йдеться в дослідженні споживчої поведінки Deloitte в Україні.
Середній чек українців за кордоном і в онлайн-, і в офлайн-магазинах більший на 30% за чек жителів України, які не змінювали місця проживання. 52% громадян купують з такою ж частотою, як у 2022 році.
"Частота купівлі продуктів відновилася до довоєнного рівня, а середній чек збільшився на 2%. Частота купівлі електроніки та побутової техніки, а також одягу та взуття зросла на чверть і 14% відповідно порівняно з 2022 роком, але середній чек досі менший за довоєнний", - прокоментував результати дослідження директор, керівник галузевої групи з ритейлу та оптової дистрибуції Deloitte в Україні Олександр Ямпольський.
На його думку, ці позитивні тенденції свідчать про відновлення довіри споживачів та їхню готовність до активнішого споживання, а також спроможність ритейлу адаптуватися до нових умов. Як і торік, більшість споживачів (70%) продовжує бойкотувати виробників товарів/продавців, які не покинули ринок росії. У дослідженні наголошується, що 52% респондентів здійснюють покупки з такою ж частотою, як у 2022 році, 44% опитаних витрачають стільки ж, скільки роком раніше.
Середній чек українця онлайн становить 824 гривень, офлайн – 885 гривень, а частота покупок становить 1,3 і 16,2 раза на місяць відповідно. У 2023 році порівняно з довоєнним періодом чек на онлайн-покупки був меншим на 24%, а їхня частота знизилася в 1,8 раза, тоді як середній чек офлайн збільшився на 2%, а частота таких покупок залишилася без змін.
В Україні скористатись програмою доступного кредитування можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%. Більш детально про програму можна дізнатися за посиланням.
У цьому відео обговорюється нова ініціатива, згідно з якою чоловіки віком від 18 до 25 років мають пройти військовий вишкіл тривалістю 5 місяців у мирний час та 3 місяці у воєнний період. Ми звернулися до майора запасу та учасника війни, щоб з'ясувати чи буде цього часу достатньо для підготовки людини. Долучайтеся до перегляду, щоб отримати вичерпний коментар Олексія Гетьмана.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.