Куди подати заяву про отримання допомоги для ВПО, пояснили в Мінреінтеграції

Читать на русском

У деяких громадах заяви про тримання допомоги для ВПО можна подати тільки до ЦНАПу

Читать на русском
ВПО, допомога
Заяву на доромогу для ВПО можна подати в ЦНАП

У деяких громадах заяви про тримання допомоги для ВПО можна подати тільки до ЦНАПу

З 1 березня при подачі заяв про взяття на облік та отримання допомоги для внутрішньо переміщених осіб варто звертатися до органів соціального захисту населення у громаді. Або в районі міста чи у ЦНАП району. Про це повідомили в Мінреінтеграції.

В Міністерстві реінтеграції пояснили, що в деяких громадах заяви на отримання допомоги для ВПО можна подати тільки до ЦНАПу. Їх детальний перелік наведений за посиланням.

З 1 березня 2024 року набуває чинності постанова уряду, яка скорочує допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО), залишаючи виплати лише для окремих категорій таких людей. Це рішення мало діяти з 1 лютого, однак початок його втілення відклали до березня.

Раніше Інформатор повідомляв, що після 1 березня автоматично на шість місяців буде подовжено виплати таким категоріям ВПО:
  • пенсіонерам, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
  • особам з інвалідністю I чи II групи, дітям з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворим дітям (детальний перелік є у постанові Кабміну);
  • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.

Тобто йдеться про найбільш вразливі категорії ВПО, які не мають можливості працювати. Крім того, після подання нової заяви виплати ще на пів року можуть бути продовжені таким категоріям ВПО:

  • малолітня дитина, яка прибула в нову громаду без супроводу законного представника;
  • вагітна жінка після 30-го тижня вагітності (27-го тижня вагітності — для жінок, яких віднесено до I—IV категорій осіб, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС);
  • людина, яка втратила працездатність, але не має права на пенсійну виплату та /або отримує державну соціальну допомогу (за умови, що середньомісячний сукупний дохід на одну особу в такій сім'ї не перевищує 9 444 грн),
  • особи, які доглядають за особою з інвалідністю I групи, дитиною з інвалідністю до 18 років, особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, особою, яка досягла 80-річного віку, або за тяжкохворою дитиною;
  • якщо людина працездатного віку не працює, але зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна чи така, що шукає роботу, і при цьому в сім'ї є діти, які відвідують садочки, школи, навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

Андрій Шабельников висловлює свою точку зору щодо того, що бізнес може вимагати від країни зараз, в умовах війни. Чи це лише припинення тиску, чи можна очікувати на якісь преференції, наприклад, немобілізацію працівників бізнесу, які сумлінно виконують свої податкові зобов'язання? Долучайтеся до нашого відео, щоб дізнатися думку експерта та зрозуміти, які можливості має бізнес у таких складних умовах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.