Росіяни продовжують обстрілювати українські міста: як через Дію подати заяву в міжнародний Реєстр збитків

Читать на русском

Якщо пошкоджено чи знищено житло, можна подаватися в Дії на програму єВідновлення, а також написати заяву в міжнародний Реєстр збитків

Читать на русском
Дія
В Дії можна подати заявки на компенсацію та відновлення пошкодженого майна

Якщо пошкоджено чи знищено житло, можна подаватися в Дії на програму єВідновлення, а також написати заяву в міжнародний Реєстр збитків

За останні три дні Росія вчергове обстріляла цивільні об`єкти Чернігова, Кривого Рогу, Дніпра й області. Є загиблі та постраждалі.  В Дії 19 квітня нагадали українцям про можливості  відшкодування збитків за декількома програмами через застосунок.

Як працює Реєстр збитків для України на компенсацію через Дію

Громадяни України, які постраждали через війну можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків для України  безкоштовно через Дію. Потрібно лише надати необхідну інформацію та докази. 

Усі фізичні та юридичні особи, а також держава Україна (включаючи регіональні та місцеві органи влади, а також підприємства, що перебувають у державній власності або під контролем держави), можуть подавати заяви до реєстру, якщо їхні заяви відповідають критеріям прийнятності. 

Подавати можна заяви, пов’язані з:

  • втратою життя, катуваннями та сексуальним насильством, а також тілесними ушкодженнями,
  • вимушеним переміщенням та примусовим переселенням осіб,
  • втратою майна та доходів, а також з іншими видами економічних втрат,
  • пошкодженням критичної інфраструктури та інших державних об'єктів,
  • пошкодженням об’єктів історичної та культурної спадщини, шкодою навколишньому середовищу та іншими категоріями, визначеними Радою.

Для подання заяв до реєстру не потрібно відправляти паперові документи. Всю доказову базу, наявну в особи, потрібно завантажувати в Дії, у розділі «ідентифікація заявника», в якому потрібно буде заповнити інформацію про себе, розділ «ідентифікація майна» і все, що стосується нерухомості. Реєстраційні дані теж потрібно заповнити. 

Заявники мають підтвердити за допомогою фото, відео, експертних звітів, актів огляду, що «в такий-то час в такому-то місці було здійснено руйнування чи пошкодження». 

Як можна отримати виплати від держави на ремонт або відновлення зруйнованого житла через Дію

Нагадаємо, минулого року Мінцифри запустило програму єВідновлення для того, щоб не потрібно було ходити по держустановах чи збирати довідки - достатньо смартфона з Дією та фото руйнувань.

Перші кроки, які треба зробити, якщо зруйнували житло:

  • повідомити про пошкоджене або зруйноване майно на порталі або в застосунку Дія,
  • подати заяву про грошову виплату в застосунку.

Суму компенсації визначить спеціальна комісія, яку скерує місцева влада. Комісія зафіксує ступінь руйнувань та зробить висновки. Рішення комісії буде отримано в Дії. Подаватися на єВідновлення має власник житла або ж співвласники, якщо їх декілька.

Компенсація за ремонт пошкодженого житла власним коштом

Українцям, які зробили ремонт пошкодженого внаслідок війни житла власним коштом, можуть звертатися за компенсаціями. Гроші повернуть на картку за програмою єВідновлення. 

Для того, щоб отримати кошти, треба зробити кілька кроків. Насамперед - це подати заяву через додаток Дія. Після цього її розгляне комісія і визначить розміру виплати. Отже, все що вам потрібно, це:

  • Авторизуватися на порталі Дія;
  • Обрати розділ "Послуги";
  • Обрати розділ "Земля, будівництво, нерухомість";
  • Натиснути кнопку "Компенсація за пошкоджене майно";
  • Заповнити всі потрібні поля в анкеті;
  • Перевірити правильність даних в анкеті;
  • Підписати заяву файловим ключем (якщо в заяві є співвласники, то вони також мають підписати заяву КЕПом);
  • Відправити заяву. 

Визначаючи розмір компенсації, комісія орієнтується на акт первинного огляду пошкодженого житла. Також потрібно надати чек-лист з встановленою вартістю будівельних матеріалів та робіт, затверджений Кабміном. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.