Адвокати зможуть отримувати свідоцтво своєї діяльності у Дії - в Раді зареєстрували законопроєкт

Читать на русском

Ініціатором законопроєкту щодо свідоцтва адвоката у Дії виступив народний депутат Олександр Юрченко

Читать на русском
Дія
Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю пропонують зробити доступним через застосунок Дія

Ініціатором законопроєкту щодо свідоцтва адвоката у Дії виступив народний депутат Олександр Юрченко

У Дії може з'явитися свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю. Відповідний законопроєкт № 11176 про внесення змін до статті 12 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката України на порталі Дія зареєстрований у Верховній раді 15 квітня. Його текст наразі відсутній.

Ініціатором законопроєкту щодо свідоцтва адвоката у Дії виступив народний депутат Олександр Юрченко. Наразі він перебуває на стадії розгляду керівництва. 

Як пише судово-юридична газета, наразі адвокати для того, аби подавати документи до суду, мають зареєструвати електронний кабінет у Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі. Така вимога передбачена Законом № 3200-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами». Крім того, дані про адвокатів доступні в Єдиному реєстрі адвокатів України (ЄРАУ).

Що говорять у Мінцифри про адвокатське посвідчення у Дії 

На сьогодні відсутні акти законодавства, які регламентують порядок відображення засобами порталу Дія документів про отримання особою свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката України. А внесення змін у програмне забезпечення порталу Дія можливе у разі врегулювання питання на законодавчому рівні, в установленому законодавством порядку. Про це йдеться у листі Мінцифри від 06.03.2024 року, яке опинилося у розпорядження видання «Закон і Бізнес». Водночас у Мінцифри пригадали, що існує реєстр адвокатів, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу. Його веде координаційний центр з надання правничої допомоги. І порядок тут визначає Мін'юст згідно з положенням, затвердженим постановою Кабміну від 17.02.2021 року  № 124. Також Мін’юст здійснює регулювання і нагляд за діяльністю суб’єктів первинного фінансового моніторингу - адвокатських бюро, адвокатських об’єднань та адвокатів, які здійснюють адвокатську діяльність індивідуально.

"Офіційна інформація про наявність в особи свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю відображається лише в Єдиному реєстрі адвокатів України, статус якого визначений у статті 17 Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність. Там зберігається як інформація про номери та дати видачі свідоцтв, найменування і місцеперебування обраних організаційних форм адвокатської діяльності, дані про засоби зв’язку, адреси робочих місць, так і відомості про зупинення або припинення права на заняття адвокатською діяльністю, зокрема у разі притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності. Інформація, внесена до ЄРАУ, відкрита до перегляду на офіційному вебсайті Національної асоціації адвокатів України. Ведення цього реєстру забезпечує Рада адвокатів України. Очевидно, аби дані ЄРАУ відображалися в Дії, необхідне як мінімум спільне рішення Мінцифри та НААУ, яка представляє адвокатуру України у відносинах з органами державної влади", - говорить заслужений юрист України Володимир Богатир.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.