Як оформити перший паспорт без документів, які посвідчують особу: рекомендації ДМС

У ДМС пояснили особливості оформлення першого паспорта без документів

Як отримати перший паспорт, якщо немає інших документів
Документи

Перший паспорт у вигляді ID-картки громадяни України оформлюють у віці 14 років. При оформленні потрібно подати документи, які підтверджують громадянство та посвідчують особу батьків або одного з них, які на момент народження особи перебували у громадянстві України. Експерти 11 березня пояснили, що робити, якщо таких документів нема. 

Як пояснили в Управлінні Державної міграційної служби в Чернівецькій області, якщо таких документів немає, або у випадку якщо на момент народження дитини один (або обидва) з батьків був іноземцем, або особо без громадянства, треба подати довідку про реєстрацію особи громадянином України. 

Експерти пояснили, що у випадку, якщо в громадянина з поважних причин немає можливості подати паспорти громадянина України батьків особи або одного з них, які на момент народження особи перебували у громадянстві України (наприклад, якщо батьки не проживають з особою, або якщо невідомо де вони, або якщо вони померли), можна перевірити факт належності заявника до громадянства України інакше. Це робить за допомогою обліків Державної міграційної служби, або інших державних та єдиних реєстрів, інформаційних баз, що перебувають у власності держави.

Слід також нагадати, що оформлення першого паспорту в Україні безкоштовне. У випадку, якщо це заміна документа (наприклад, в 25, 45 років) - громадянину потрібно буде заплатити за послугу. 

Як отримати ID-картку замість старого паспорта після 25 або 45 років?   

Якщо громадянину виповнилося 25 або 45 років, то він повинен вклеїти фото в паспорт старого зразку (книжечка). Проте можна також замінити документ старого зразку на ID-картку. Для цього потрібно звернутися до Державної міграційної служби. При собі потрібно мати такі документи:

  • довідка про реєстрацію місця проживання з органу реєстрації; оригінал та копію ІПН;квитанцію про сплату з мокрою печаткою банку, де Ви зазначені, як платник;
  • якщо Ви отримуєте ІD-картку не у тому підрозділі ДМС, в якому оформлювали попередній паспорт, та пошкоджена сторінка з фотокарткою, то Вам потрібно додатково принести фотокартку розміром 3,5 х 4,5 см (фотокартки, що подаються для оформлення паспорта, мають бути виконані з одного негатива, із зображенням обличчя виключно анфас, без головного убору, виготовленими на тонкому білому або кольоровому фотопапері без кутика;
  • для громадян, які постійно носять окуляри, обов'язкове фотографування в окулярах;
  • якщо Ви перебуваєте або перебували у шлюбі, то Вам потрібно додатково принести оригінал та копію документів про шлюб або розірвання шлюбу;
  • якщо Ви маєте дітей та бажаєте, щоб інформація про них була внесена до чіпу, то Вам потрібно додатково принести оригінал та копію документів про народження дітей;
  • якщо Ви змінювали прізвище, ім'я або по батькові, то Вам потрібно додатково принести оригінал та копію документів про зміну прізвища, ім'я або по батькові; довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб).

Політолог Володимир Фесенко розкриває, чому новий законопроєкт не слід називати «скандальним» та чому важливо уникати таврування. Розмова про значущість мобілізації та можливі наслідки в разі невтілення цього закону. Приєднуйтеся до перегляду для глибшого розуміння.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube