Банківські депозити зростають: НБУ назвав середню суму накопичень

Олена Скобцева

Частка валютних коштів у клієнтських вкладах з початку 2024 року коливається на рівні близько 32%, що є низьким показником.

У звіті про фінансову стабільність, який було схвалено 18 червня 2024 року, Національний банк повідомив, що зростає як кількість вкладів українців, так і середній розмір банківського вкладу. Він зріс на 18% з минулого квітня – до близько 12 тис. грн. Обсяг гривневих вкладів розміром понад 600 тис. грн за останній рік зріс більше ніж на 40%, а їхня частка в загальному депозитному портфелі становить близько третини. Проте у загальній кількості таких великих вкладів лише 0.2%. 

За даними регулятора, обсяги гривневих накопичень населення зростають зі звичними сезонними коливаннями. Середній розмір банківського вкладу зріс на 18% з минулого квітня – до близько 12 тис. грн. 

«Водночас більші за розміром вклади зростають значно швидше, ніж менші, посилюючи концентрацію коштів населення. Обсяг гривневих вкладів розміром понад 600 тис. грн за останній рік зріс більше ніж 40%, а їхня частка в загальному депозитному портфелі становить близько третини. У загальній кількості таких вкладів лише 0.2%», - йдеться у звіті про фінансову стабільність.

В НБУ вважають, що обсяги строкових гривневих вкладів населення збільшуються, хоч і трохи повільніше за загальний обсяг роздрібних вкладів.

«Незважаючи на зниження ключової ставки, банки стримано коригували вартість строкових депозитів для фізосіб. Причина – збереження регуляторних стимулів до залучення строкових коштів, зокрема вимог до обов’язкових резервів та підвищені ставки за 3-місячними депозитними сертифікатами. Тож частка строкових вкладів тримається на рівні близько 36%», - повідомив регулятор.

Частка валютних коштів у клієнтських вкладах з початку 2024 року коливається на рівні близько 32%, й це низький показник.

«Банки й надалі активно не залучають валютні вклади, адже напрями їх інвестування вкрай обмежені», - повідомив Національний банк.

НБУ заговорив про прив'язку гривні до євро

У Нацбанку повідомили про свою готовність у майбутньому розглянути зміну основної курсової прив'язки гривні з долара на євро, а до того почати щодня розраховувати довідковий курс гривня/євро. Нові валютні заяви Нацбанку були опубліковані наприкінці березня 2024 року. 

НБУ хоче щодня о 12 годині розраховувати довідковий курс гривня/євро (одночасно з гривні/долар), і подумати про перехід до основної курсової прив'язки нашої грошової одиниці до євровалюти. Коли саме це станеться, з якої конкретно дати — невідомо, але важливо, що вже відкрито заявлений такий намір.

Інформатор писав, чому програма пільгового кредитування 5-7-9 шкодить Україні та як це виправити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you