Регулятор розглядає доцільність переходу до єдиного переліку валют для встановлення офіційного курсу гривні
Національний банк України розглядає можливість відмови від долара як основної валюти курсової прив'язки з огляду на зростаючу роль євро у розрахунках в країні. Зокрема, Рада оверсайту індикаторів грошового та валютного ринків провела перший періодичний огляд індикаторів валютного ринку. За результатами огляду встановлено, що долар США є основною курсоутворюючою валютою, але частка угод щодо євро постійно зростає, особливо в операціях банків із клієнтами.
За даними НБУ, частка угод у євро впритул наблизилася до 50%. Відтак, євро може стати основною валютою в Україні, повідомляє sud.ua.
Члени Ради зазначають, що учасники ринку вже потребують розрахунку курсу гривні до євро. З урахуванням цих факторів Національний банк розглядає доцільність переходу до єдиного (щоденного) переліку валют для встановлення офіційного курсу гривні та додаткової інформації щодо курсу гривні до євро.
Якщо Національний банк України вирішить перейти до курсової прив'язки до євро, це може призвести до зменшення вартості доларових накопичень українців відносно гривні. Також це може призвести до збільшення вартості євро-деномінованих накопичень, які українці мають або вирішать накопичити.
Зміна курсової прив'язки може призвести до нестабільності на валютному ринку, що може вплинути на загальну довіру до грошової системи та валютних інвестицій. Якщо українці мають значні доларові накопичення і курс долара знизиться порівняно з євро, вони можуть зазнати втрати при конвертації своїх накопичень у євро або гривні.
У світлі можливої зміни курсової прив'язки до євро, українцям, які мають доларові накопичення, буде доцільніше розглянути можливість диверсифікації своїх інвестицій та розглянути інші валютні альтернативи. Щоправда, аудитор Михайло Крапивко зазначав, що основною світовою валютою залишиться долар США. Тому долар стабільний, а все інше – це результат економічних показників США європейських держав та їх співвідношення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.