Чи призведуть удари по російських НПЗ до підвищення цін на пальне в Україні - думка експерта

Читать на русском

За словами експерта, ураження російських об'єктів нафтопереробки не є критичними

Читать на русском
Пальне
Через удари по російських НПЗ ціни на пальне в світі не зростуть

За словами експерта, ураження російських об'єктів нафтопереробки не є критичними

Удари по російській нафтопереробній промисловості навряд чи призведуть до підвищення вартості пального в Україні. Наразі на АЗС не спостерігається злету цін. Відповідну думку висловив директор консалтингової групи "А95" Сергій Куюн.  

Він зазначив, що ураження російських об'єктів нафтопереробки не є критичними. Росіяни можуть завантажити більше ще на не пошкоджені заводи.

"Теоретично це може бути (підвищення цін на пальне - ред.), але поки що ми цього не спостерігаємо. Злету ціни зараз немає, і, думаю, навряд буде. Очевидно, що у них буде спад виробництва, але не такий критичний, щоб можна було говорити про вплив на весь світ", - сказав у коментарі Укрінформу Куюн.

Варто додати, що міністерство енергетики рф визнало зупинку виробництва палива на низці нафтопереробних заводів. Це прозвучало на тлі повідомлень, що почастішали, про удари дронів по НПЗ у різних областях. Видання The Insider підрахувало, що у 2024 році сталося 15 атак безпілотників на 13 нафтопереробних заводів у дев'яти регіонах рф. З них значні пошкодження зазнали вісім об'єктів.

Україна пропонує запровадити після перемоги додатковий податок на нафту і газ із рф

Україна пропонує міжнародним партнерам після перемоги запровадити додаткове спеціальне оподаткування російської нафти, газу та інших сировинних матеріалів для покриття завданих Україні збитків. Про це в ефірі телемарафону повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, це було б додатковим джерелом для компенсації Україні всієї шкоди, яку завдає їй рф під час війни.

"Ми поклали на стіл переговорів пропозицію про запровадження в майбутньому, після нашої перемоги, додаткового спеціального оподаткування російської нафти, газу, діамантів, інших сировинних матеріалів і російського експорту", - сказав Шмигаль.

У цьому відео обговоримо Запорізький напрямок, чи залишиться він найгарячішою точкою або ж його варто розглядати як лише одну з багатьох можливих напрямків. А говорити про це будемо з ветераном війни Юрієм Гудименком. Долучайтеся до перегляду, щоб почути думку експерта.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.