Ритейлер не виплачував дивіденди у 2022–2023 роках
За підсумками 2023 року виторг Ашану (структура французького Auchan) в росії скоротився на 4,7%, до 226 мільярдів рублів (955 335 208 гривень). Чистий прибуток мережі впав у 10,2 раза. Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на звітність ритейлера.
Собівартість продажів Ашану зменшилася на 4,4% у річному вираженні, до 158,6 мільярда рублів (670 425 504 гривень). Валовий прибуток - на 5,4%, до 67,45 мільярда рублів (285 121 061 гривні). Прибуток від продажів скоротився вдвічі. Виторг ТОВ "Атак" (входить до Ашану) знизився на 5,5%, до 49,5 мільярда рублів (209 243 773 гривень).
Вказується, що минулого року Ашан сплатив податок на надприбутки. Ритейлер не виплачував дивіденди у 2022–2023 роках. Голова Союзу французьких підприємців (MEDEF) Жофруа Ру де Безьйо після початку повномасштабного російського вторгнення на територію України у 2022 році заявив, що Ашан не має наміру припиняти роботу в росії. У листопаді 2023 року в умовах підвищеної уваги влади країни-агресорки до зростання цін деякі ритейлери почали вдаватися до нестандартних способів стримування інфляції. Зокрема, Ашан попросив постачальників не підвищувати ціни до кінця року, пригрозивши зверненням до регуляторів.
У 2022 році президент України Володимир Зеленський, звертаючись до французького парламенту, вимагав, щоб Leroy Merlin та інші французькі підприємства "перестали бути спонсорами російської військової машини, припинили фінансування вбивств дітей і жінок, зґвалтувань". Однак керівництво ритейлера відповіло, що підприємство-роботодавець "несе відповідальність за 45 тисяч працівників у росії, і немає причин засуджувати цих людей за війну, яку вони не обирали". Було також сказано, що навмисне закриття підприємства призвело б до експропріації власності, що означала б "передачу компанії та її активів російському режиму", тобто використання активів Leroy Merlin для фінансування війни.
23 лютого 2023 року французьку корпорацію Auchan Holding внесли до переліку міжнародних спонсорів війни. Причиною стало те, що під час повномасштабного вторгнення компанія відмовилась від припинення фінансування держави-терористки та не закрила свій бізнес в росії. Французькі журналісти з’ясували, що російська дочірня компанія французького Ашану постачала товари окупантам на тимчасово захоплені українські території під виглядом "гуманітарної допомоги". Мешканці Дніпра в опитуванні відповіли, що й раніше не ходили в Ашан. Деякі люди після того, як дізналися таку інформацію про цю компанію, казали, що більше не робитимуть там покупки. А інших це не бентежить й вони надалі ходитимуть туди.
Нещодавно розслідування тижневика L'Express вказало на імітацію виходу з російського ринку французького ритейлера Leroy Merlin. Його історія тісно пов'язана з проникненням на ринок мережі супермаркетів Ашан. Крім того, власник Auchan Retail група ELO у 2023 році фіксує зниження показника EBITDA на 7,3%. Головними причинами в компанії називають високу інфляцію та війну в Україні.
Приєднуйтесь до наступної розмови, де ми розглянемо ініціативу «народний дрон», що закликає громадян власноруч збирати дрони вдома. Максим Левківський поділиться думками про цю ініціативу та розкриє необхідність безпілотних родів військ в Україні. Також ми обговоримо, чи свідчить ця ініціатива про нестачу інженерів, та чи дійсно вона існує. Залишайтеся з нами, щоб дізнатися більше!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.