МХП Косюка відкриє виробництво у Саудівській Аравії: подробиці

Читать на русском

Підприємство створять у місті Ер-Ріяд

Читать на русском
Косюк
МХП Косюка створить підприємство у Саудівській Аравії

Підприємство створять у місті Ер-Ріяд

Компанії "Миронівський хлібопродукт" (MHP SE) Юрія Косюка дозволили відкрити птахофабрику в Саудівській Аравії. У вересні 2023 року стало відомо, що МХП підписала угоду з компанією DHV, дочірньою компанією Tanmiah Food Company, про створення спільного підприємства. Відповідне рішення Антимонопольний комітет України (АМКУ) ухвалив 14 березня.  

Агрохолдинг Миронівський хлібопродукт (МХП) належить Косюку і є провідним виробником курятини в Україні. Компанія контролює більше ніж 55% ринку.

"Надано дозвіл компаніям Desert Hills Veterinary Services Company Limited (м. Ер-Ріяд, Королівство Саудівська Аравія) і MHP SE (м. Лімасол, Республіка Кіпр) на створення спільного підприємства у місті Ер-Ріяд Королівства Саудівської Аравії", - заявили в АМКУ.

Про Косюка та МХП

Раніше ми писали, що з 2008 року у списку українських мільярдерів фігурує ім’я Юрія Косюка. Він творець та основний власник корпорації МХП, яка займається виробництвом курятини, вирощуванням зернових, виготовлення м’ясо-ковбасних виробів, розвиває мережу закладів фастфуду. Косюк, який працював у команді Петра Порошенка, зручно себе почуває і у часи президентства Володимира Зеленського. Він створив та очолив ЗАТ "Миронівський хлібопродукт" у 1998 році на основі Миронівського заводу круп та комбікормів у місті Миронівка Київської області. Згодом це стане назвою його бізнес-групи "МХП". У 2001 році створив торговельну марку "Наша ряба", яка стала одним з лідерів в Україні та мала свої представництва в усіх регіонах. У 2018 році журналісти випустили матеріал про роботу холдингу на Вінниччині: тоді мешканці трьох сіл скаржилися до Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) на те, що компанія "МХП" не утилізує свої відходи з курятини, а вантажівки руйнують дороги та сприяють руйнації будинків села. У компанії виправдовувалися, що не порушують ніяких норм та працюють в рамках законодавства.

Авіаційний експерт Анатолій Храпчинський підкреслює загрозу, яку становлять КАБ-и, особливо в контексті стратегії росії. Обговорюється можливість протистояти їм засобами F-16, про які анонсовано зʼявлення в червні. Проте докладні характеристики цих літаків залишаються невідомими. Як вважає Храпчинський, на що можемо розраховувати - на сучасні чи застарілі моделі, і які ракети вони потенційно зможуть нести?

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.