У нових майстернях можна буде за 2-3 місяці підвищити кваліфікацію, опанувати нову професію або навіть набути окрему навичку, тобто пройти короткий курс
Уряд виділив додатково 49 мільйонів гривень на трансформацію профтехів. Сумарно оновлять 88 нових майстерень. Ремонтні роботи в закладах розпочнуть уже наприкінці весни. Про це 30 квітня повідомили у Міністерстві освіти і науки України.
Вказується, що проєкт #100майстерень — це програма для створення сучасних навчально-практичних центрів у закладах професійної освіти. У 2024 році в державному бюджеті на це було передбачено 500 мільйонів гривня, а Уряд додатково перерозподілив ще 49 мільйонів гривень. За ці кошти сумарно оновлять 88 нових майстерень. Решту створять у співпраці з міжнародними партнерами.
Проєкт також допоможе надати робочі місця не тільки для молодих випускників профтехів, але й для дорослих, а саме — переселенців та ветеранів. У таких майстернях буде можливість навчатися за короткостроковими програмами — за 3-6 місяців людина зможе опанувати професію з нуля.
"Оновлення обладнання та інфраструктури прямо впливає не тільки на імідж профтехів та якість освіти в закладах, але й на кількість послуг, які заклади можуть надавати. Наприклад, у нових майстернях можна буде за 2-3 місяці підвищити кваліфікацію, опанувати нову професію або навіть набути окрему навичку, тобто пройти короткий курс. Наприклад, якщо це професія зварювальника, то можна опанувати не всю професію одразу, а окрему навичку, як-от контактне зварювання", - зазначив заступник міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній.
У 2024 році навчитися керувати цивільними дронами можна буде в 7 профтехах країни. Заклади освіти вже отримали 28 дронів, а їхні викладачі опанували теоретичну і практичну програму для такого навчання. Йдеться про заклади освіти у Львівській, Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській і Чернігівській областях.
У 2022 році МОН спільно з представництвом ЄС розпочали роботу над розробленням навчальних програм з керування дронами. Пілот запустили у двох профтехах на Львівщині та Дніпропетровщині. За рік вдалося створити навчальні програми з первинної професійної підготовки, курсової підготовки та гурткової роботи. Поки опанувати навички керування дронами можна тільки на додатковому курсі. Однак уже у 2024 році МОН планує створити освітній стандарт та запровадити ліцензування в профтехах. Це дозволить молоді і дорослим отримати документ про освіту державного зразка за фахом «Оператор цивільних дронів».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.