В ДПС пояснили, за якою формою і в які строки слід повідомити про звільнення від нарахування та сплати єдиного внеску мобілізованим ФОП
В Державній податковій службі роз’яснили особливості звільнення від нарахування та сплати єдиного внеску для мобілізованих до Збройних Сил України підприємців. Про це детально пишуть в Sud.ua.
ФОП, які призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їх військової служби звільняються від виконання своїх обов’язків, якщо вони не є роботодавцями.
«Так, відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями під час особливого періоду, платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їх військової служби звільняються від виконання своїх обов’язків, якщо вони не є роботодавцями», - пояснили в ДПС.
Підставою для такого звільнення є заява фізичної особи – підприємця та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до контролюючого органу фізичною особою – підприємцем протягом 10 днів після її демобілізації.
«Якщо демобілізована фізична особа – підприємець перебуває на лікуванні або реабілітації у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування», - додали в ДПС.
Заява платником єдиного внеску подається протягом 90 днів після його звільнення. Якщо платник єдиного внеску перебуває на лікуванні або реабілітації після звільнення, заява подається протягом 90 днів після закінчення його лікування.
Фізичні особи – підприємці, які були призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, або були призвані на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період на весь строк їх військової служби, або cтосовно яких згідно із Законом № 2010 встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, подають заяву про звільнення від нарахування та сплати єдиного внеску за формою згідно з додатком 1 до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 із змінами та доповненнями.
У випадку, коли особа за законом зобов'язана подавати декларації, їй необхідно вказувати всі отримані види грошової допомоги. Це може бути допомога від міжнародних установ, таких як ООН, чи благодійних фондів.
Наприклад, якщо була виділена допомога на відновлення житла, то у цьому випадку вже будуть нараховуватися певні податки, пояснюють експерти. В даній ситуації громадянам потрібно проконсультуватися з податковою щодо визначення розміру податку, який потрібно сплатити.
Стосовно допомоги, отриманої за кордоном, українці також мають задекларувати ці кошти. Попри певні складнощі з перевіркою таких сум, за новими законодавчими змінами, податкові органи України та країн Європи мають можливість обмінюватися податковою інформацією, що сприяє контролю за декларуванням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.