Як через Е-кабінет податкової отримати довідку про відсутність заборгованості з платежів: алгоритм дій

Для отримання Довідки платникові необхідно подати заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів

Податок
Заява на отримання Довідки подається платником податків в паперовому або електронному вигляді

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадало алгоритм отримання довідки про відсутність заборгованості з платежів через Е-кабінет. Про це пише Sud.ua.

Для отримання Довідки платникові необхідно подати заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи за формою згідно до Порядку № 733.

Заява подається платником на його вибір:

  • у паперовій формі – до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі – уповноважений орган);
  • в електронній формі – на адресу уповноваженого органу через приватну частину Електронного кабінету, розміщеного на офіційному вебпорталі ДПС.

Вхід до приватної частини Електронного кабінету здійснюється виключно після ідентифікації особи із використанням кваліфікованого електронного підпису.

Меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету дозволяє платнику створити та надіслати Заяву за формою J1300306 (для юридичних осіб) або F1300306 (для фізичних осіб).

Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, та зазначенням найменування суб’єкта підприємства, установи, організації, до якого Довідку буде подано платником.

«Необхідність у підтвердженні органами ДПС відсутності заборгованості Довідкою вимагається численними нормативно-правовими актами України, з метою її подальшого надання органам або суб’єктам, що уповноважені на надання фінансової підтримки (компенсації, дотації), проведення закупівель за державні кошти, виділення бюджетного фінансування тощо», - пояснюють податківці.

Довідка або відмова у наданні Довідки готуються уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Заяви органом, до якого її було подано.

Довідку у паперовій формі отримує безпосередньо в органі, до якого було подано Заяву. Довідку або відмову у наданні Довідки в електронній формі платник отримує у вкладці «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету. Довідка надається платнику безоплатно. Строк дії Довідки становить 10 календарних днів з дати її формування. У Довідці обов’язково зазначається термін її дії. Роздрукований електронний примірник документа в паперовому вигляді не вважається оригіналом.

Чи має право працюючий студент на податкову соціальну пільгу

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області нагадали, що студенти мають право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу. 

Там пояснили, що студент має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150 % суми пільги, визначеної ПКУ.

Нагадаємо, що 100 % розмір ПСП з ПДФО у 2024 році становить 1514 грн. (50 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленому законом на 01 січня звітного податкового року: 50% х 3028 грн.). А 150 % розмір ПСП з ПДФО у 2024 році становить 2271 грн. (150% х 1514 грн.).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube