Мінфін шукає 50 мільярдів на нові доплати для військових: що пропонують

Читать на русском

На виплату додаткової доплати для військовослужбовців та поліцейських у розмірі 70 тисяч гривень за виконання завдань на передовій потрібно знайти близько 50 мільярдів гривень до кінця року

Читать на русском
Мінфін, податки
Едине джерело фінансування додаткових видатків на військових - винятково внутрішні ресурси

На виплату додаткової доплати для військовослужбовців та поліцейських у розмірі 70 тисяч гривень за виконання завдань на передовій потрібно знайти близько 50 мільярдів гривень до кінця року

За рішенням Кабміну, нова доплата військовим встановлена з 1 квітня 2024 року, однак кошти у держбюджеті на неї не передбачені. В результаті, Мінфін наразі шукає 50 мільярдів на нові доплати для військових. Про це 16 квітня пише БізнесЦензор.

За розрахунками Міністерства фінансів, до кінця 2024 року додаткова потреба у фінансуванні для виплати додаткової винагороди перевищить 50 млрд грн. Крім того, депутати та урядовці обговорюють можливість збільшення видатків на потреби оборони у 2024 році на понад 400 млрд грн для закупівлі військової техніки та боєприпасів.

Стало відомо, що у Мінфін починає готувати відповідні зміні до держбюджету, але джерела фінансування додаткових видатків не визначені. Кошти міжнародних партнерів використовувують на потреби оборони, відтак єдине джерело фінансування додаткових видатків на близько 500 млрд грн – винятково внутрішні ресурси.

«Єдиним можливим джерелом фінансування настільки великих видатків може стати лише підвищення податків», - вважають урядовці.

Крім того, у разі успішних переговорів про реструктуризацію боргу за євробондами уряд може зекономити понад 200 млрд грн на погашенні цих цінних паперів та виплаті процентів за ними.

Як повідомлялося, 12 квітня Кабінет міністрів ухвалив постанову, відповідно до якої військовим передбачена додаткова премія у розмірі 70 тис. грн за 30 днів на передовій.

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вважає, що державний бюджет зможе профінансувати підвищення виплат військовослужбовцям на передовій за рахунок податків та збільшення внутрішнього боргу. 

Гетманцев назвав відвертою дичиною ідею спрямувати гроші з телемарафону на ЗСУ

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев висловився про ініціативу щодо перерозподілення грошей з телемарафону чи скорочення державного апарату для фінансування ЗСУ. Він назвав це "відвертою дичиною" та пояснив, що ці кошти надто мізерні в масштабах війни. Також депутат розповів, за рахунок чого теж не будуть фінансувати армію.

Гетманцев назвав безглуздою дискусію в соцмережах про те, чи вистачить у держави грошей на підвищення виплат військовим "на нулі". Нардеп заявив, що держава має тільки два джерела для воєнних видатків - податки й державний борг. Саме ці джерела будуть використовуватися, щоб профінансувати нову виплату.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.