Сергій Марченко зустрівся з представниками уряду та Білого дому США: про що говорили і які прийняли рішення

Читать на русском

В Мінфіні України зустрілися з представниками США і обговорили потреби держбюджету у 2024 році та використання російських активів

Читать на русском
Мінфін, Сергій Марченко
Сергій Марченко зустрівся з представниками уряду та Білого дому Сполучених Штатів

В Мінфіні України зустрілися з представниками США і обговорили потреби держбюджету у 2024 році та використання російських активів

Міністр фінансів України Сергій Марченко провів низку зустрічей з представниками уряду та Білого дому Сполучених Штатів. Обговорювали найнагальніше питання - забезпечення потреб Державного бюджету України у 2024 році. Про деталі зустрічі повідомили 16 квітня на офіційному сайті відомства

Перш за все Сергій Марченко подякував уряду та громадянам США за спрямовану пряму бюджетну підтримку України.

“З 24 лютого 2022 року загальний обсяг бюджетної допомоги Сполучених Штатів сягає близько 23 млрд доларів США. Залучені кошти стали вагомим внеском у стабільність фінансової системи нашої країни. Наразі пріоритетом є забезпечення Збройних сил необхідними ресурсами для успішного протистояння агресору, водночас надаючи громадянам України першочергові соціальні та гуманітарні послуги. Збереження допомоги від США є критично важливим. Ми розраховуємо, що Конгрес Сполучених Штатів якомога швидше ухвалить відповідне рішення щодо затвердження пакету допомоги Україні на 2024 рік”, — додав міністр фінансів.

Сергій Марченко зустрівся з представниками Уряду та Білого дому США: про що говорили і які прийняли рішення 1

Сергій Марченко зазначив, що близько половини видатків у 2024 році спрямовуються на сектор безпеки і оборони.

“Зважаючи на зростаючу потребу у фінансуванні оборони, що здійснюється виключно за рахунок внутрішніх ресурсів, залучення зовнішнього фінансування на соціальні та гуманітарні бюджетних видатків є вирішальним. Потреба у 2024 році становить 37,2 млрд доларів США, із яких вже залучено 10,2 млрд доларів США”, - зауважив Марченко.

Також він розповів про заходи, вжиті урядом України, що дозволили додатково мобілізувати 5,4 млрд доларів США у першому кварталі 2024 року та активізацію внутрішнього ринку запозичень. У поточному році завдяки випуску ОВДП до держбюджету вдалось залучити 3,5 млрд доларів США.

Сергій Марченко зустрівся з представниками Уряду та Білого дому США: про що говорили і які прийняли рішення 2

Далі йшлося про можливе використання заморожених активів Росії на користь України.

«Сторони наголосили, що Росія повинна нести відповідальність за скоєні нею злочини і одним із шляхів є використання конфіскованих активів на користь України, зокрема на першочергові соціальні, військові потреби та подальше відновлення. У якості можливих механізмів було зазначено спрямування прибутку від продажу конфіскованих активів на потреби України», - йдеться в повідомленні Мінфіну.

Як відомо, від початку повномасштабного вторгнення країни-партнери заморозили суверенні активи рф на загальну суму близько 280 млрд доларів США.

Також ключовими темами для обговорення стали потреби України у швидкому відновленні енергетичного сектору та об'єктів критичної інфраструктури.

“В умовах постійних ракетних загроз для стабільної роботи енергетики, допомога партнерів є ключовою. Окрім забезпечення захисту повітряного простору, необхідно своєчасно усунути вже існуючі наслідки російського терору вчасно відновивши критично важливі об’єкти. Уряд України активно працює з донорами для залучення необхідної допомоги на реалізацію проєктів з відбудови та відновлення”, — сказав Сергій Марченко.

Також Міністр фінансів наголосив на важливості посилення обмежувальних заходів та санкцій проти рф. Відсутність жорстких заходів проти рф загрожує не тільки Україні, але й сприяє поступовому руйнуванню міжнародної системи, заснованої на сталих правилах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.