Мінфін знову знизив ставки за гривневими облігаціями - деталі

Читать на русском

Ставка ОВДП на три роки не змінилась

Читать на русском
Мінфін
Мінфін розмістив облігації на суму понад 7,2 мільярдів гривень в еквіваленті

Ставка ОВДП на три роки не змінилась

Міністерство фінансів України залучило понад 7 мільярдів гривень на аукціоні ОВДП 9 квітня. За облігаціями на 1 й 2 роки ставки знову були знижені. Про це повідомили у пресслужбі відомства. 

Так, річні ОВДП розмістили під 16,10%, а на минулому аукціоні була інша ставка — 16,23%, а ще тижнем раніше — 16,24%. Аналогічна ситуація й з дворічними паперами — ставка зменшилась з 17,09% до 17% (17,20% — два тижні тому). Ставка ОВДП на 3 роки не змінилась.

"Мінфін розмістив облігації на суму понад 7,2 мільярда гривень в еквіваленті. Купівля військових облігацій сприяє перемозі над російською агресією. Кожна інвестована на облігації гривня підтримує нашу армію та фінансову стабільність країни", - йдеться у заяві Мінфіну. 

За 1 квартал 2024 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 101,6 мільярда гривень

У І кварталі 2024 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 101,6 мільярда гривень, що на 22,4 мільярда гривень більше ніж в І кварталі 2023 року (у порівнянних умовах). Основними доходами загального фонду місцевих бюджетів (без урахування міжбюджетних трансфертів) в І кварталі були:

  • 52,7 мільярда гривень – податок на доходи фізичних осіб (ПДФО),
  • 17,4 мільярда гривень – єдиний податок,
  • 9,9 млрд грн – податок на прибуток підприємств приватного сектору економіки,
  • 9 млрд грн – плата за землю,
  • 5,6 млрд грн – акцизний податок,
  • 2,2 млрд грн – податок на нерухоме майно.

Приріст доходів загального фонду місцевих бюджетів до 2023 року зафіксовано у таких областях: Миколаївська (+37,4 %), Вінницька (+32,2 %), Закарпатська (+30,8 %), Харківська (+28,6 %), а також у Києві (+50,9%). Збільшення доходів у цих областях пов’язано, зокрема, з тим, що у ці регіони перемістилися здебільшого внутрішньо переміщені особи та бізнес із територій, де ведуться або велися бойові дії, або з територій, які були чи є тимчасово окупованими рф.

Відповідно, найменший показник доходів виявлено в областях, де проходять активні бойові дії або території яких були чи є тимчасово окупованими рф, зокрема в Донецькій, Запорізькій, Луганській та Херсонській областях. Завдяки швидкій адаптації до воєнного стану підприємств, органів державної влади та місцевого самоврядування вдалося забезпечити збільшення доходів загального фонду місцевих бюджетів на 28,3% у порівнянні з 2023 роком. Коштом цих ресурсів органи місцевого самоврядування і надалі мають можливість здійснювати фінансування першочергових потреб на місцевому рівні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.