Банківські депозити чи військові облігації: Мінфін розповів, які інвестиції вигіднише

Читать на русском

За результатами розміщень облігацій внутрішньої державної позики за лютий 2024 року до державного бюджету залучено 41,5 млрд грн, в тому числі в іноземній валюті 19,7 млрд грн, та за рахунок випуску військових облігацій залучено 37,8 млрд грн.

Читать на русском
мінфін, облігації, ЗСУ
Вкладати в облігації вигідно

За результатами розміщень облігацій внутрішньої державної позики за лютий 2024 року до державного бюджету залучено 41,5 млрд грн, в тому числі в іноземній валюті 19,7 млрд грн, та за рахунок випуску військових облігацій залучено 37,8 млрд грн.

Станом на 1 березня 2024 року завдяки розміщенню цінних паперів до державного бюджету залучено 74,3 млрд грн. В тому числі в іноземній валюті вдалося залучити 39 млрд грн (до цієї суми входить 468,4 млн доларів та 509,8 млн євро). При цьому, за рахунок випуску військових облігацій залучено 58,6 млрд гривень. 

Залучені кошти від розміщень цінних паперів за січень – лютий 2024 року дозволили повністю покрити потребу у коштах, необхідних для здійснення платежів з погашення облігацій. Коефіцієнт рефінансування за внутрішнім державним боргом станом на кінець лютого 2024 року склав 122%. Про це повідомило Міністерство фінансів України

До державного бюджету залучено 74,3 мільярди гривень: Мінфін розповів про інвестиції 1

За даними міністерства, гривневі облігації суттєво перевищують дохідність банківських депозитів. Зокрема, у лютому 2024 року український індекс ставок за депозитами фізичних осіб (з вирахуванням військового збору та ПДФО) становив 11,34%.

«Водночас середньозважена дохідність гривневих ОВДП (не підлягає оподаткуванню ПДФО і не сплачується військовий збір) становить 17,32%», - повідомив Мінфін.

Отже, річна дохідність гривневих державних облігацій у лютому в 1,53 раза перевищувала середню ставку за банківськими депозитами. А в січні-лютому – в 1,54 раза.

До державного бюджету залучено 74,3 мільярди гривень: Мінфін розповів про інвестиції 2

В Мінфіні нагадали, що ключовими джерелами фінансування ЗСУ є податкові та неподаткові внутрішні надходження, а також випуск облігацій внутрішньої державної позики, включаючи військові облігації.

«Тому долучайтеся до інвестицій у ОВДП. Зручні цифрові рішення для придбання облігацій, ринкова дохідність, яка перевищує інфляційні очікування та 100% гарантія повернення коштів від держави роблять державні облігації найбільш привабливим інструментом на ринку», - розповіли про можливості інвестицій українцям.

Нагадаємо, що торік у грудні в міністерстві фінансів робити обережні прогнози щодо можливості профінансувати всі потреби в умовах війни. 

Міністр фінансів Сергій Марченко оцінив стан економіки у воєєних умовах.
Міністр фінансів Сергій Марченко оцінив стан економіки у воєєних умовах.

 

«Гроші будуть. Чи достатньо їх буде — уже досить риторичне питання. Скільки б не було коштів, їх завжди недостатньо, враховуючи, що основна стаття бюджету не підлягає будь-якому прогнозуванню й контролю. У базових умовах планування бюджету є сподівання, що будуть кошти для того, щоб профінансувати всі потреби, які ми собі передбачили», - казав міністр фінансів Сергій Марченко.

Інформатор писав, що Україна отримає 6 мільярдів євро фінансування.

Зв'язок з нами має Тарас Загородній, керівний партнер національної антикризової групи. Сьогодні ми обговоримо останні новини, що сколихнули Україну, світ та Росію. Зокрема, розглянемо прорив російських повстанців через кордон, що відбувся перед виборами президента Російської Федерації. Також, розглянемо інциденти з дронами, які зафіксовані в десяти регіонах Росії. Чи можуть ці події вплинути на майбутні вибори та авторитет Володимира Путіна? Дізнаємось деталі від нашого експерта.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.