Міністерство фінансів 5 березня розміщуватиме військові облігації у гривні та доларах, про це повідомили у відомстві
Після початку російської повномасштабної війни проти України 24 лютого 2022 року, у березні Міністерство фінансів розпочало аукціони з продажу військових облігацій. З 5 березня відомство почне розміщувати їх у гривні та доларах. Про це 1 березня повідомили в Мінфіні.
В повідомленні Мінфіну йдеться, що облігації в гривні мають строки обігу 371, 693 та 1 218 днів. Папери в доларах мають строк обігу 414 днів.
Військові облігації — це інвестиційний інструмент підтримки державного бюджету, доступний для громадян, бізнесу та іноземних інвесторів. Кошти від облігацій, залучені до державного бюджету України, використовуються на безперебійне забезпечення фінансових потреб держави в умовах воєнного стану — соціальні та оборонні.
Фактичні державні запозичення до загального фонду державного бюджету за 2023 рік становили 1,68 трлн гривень, або 73,7 % від запланованих на цей період.
Раніше в Мінфіні повідомили, що загалом через випуск ОВДП залучено понад 24 млрд дол США. Крім того, за цей час друзі України спрямували 74 млрд доларів США прямої бюджетної підтримки.
Незважаючи на повномасштабну війну, у 2022-2023 роках Україна продемонструвала свою фінансову стійкість. Загальний фонд державного бюджету поповнився на суму понад 3,1 трильйона гривень за рахунок податків, зборів та інших платежів. Додатково, завдяки випуску військових облігацій, було залучено понад 14 мільярдів доларів США на потреби ЗСУ.
Зазначається, що Україна успішно впоралася із завданням мобілізації бюджетних ресурсів. Ці кошти були спрямовані на підтримку армії, економіки та інших пріоритетних напрямків.
У Мінфіні подякували бізнесу та підприємствам, чиї надзусилля продовжують наповнювати бюджет України: у 2022-2023 роках до загального фонду державного бюджету надійшло понад 3,1 трлн грн податків, зборів та інших платежів.
Андрій Шабельников висловлює свою точку зору щодо того, що бізнес може вимагати від країни зараз, в умовах війни. Чи це лише припинення тиску, чи можна очікувати на якісь преференції, наприклад, немобілізацію працівників бізнесу, які сумлінно виконують свої податкові зобов'язання? Долучайтеся до нашого відео, щоб дізнатися думку експерта та зрозуміти, які можливості має бізнес у таких складних умовах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.