Гранти від Японії та Норвегії підуть на виплату пенсій та зарплат рятувальникам і вчителям - у Мінфіні назвали суму

Читать на русском

У 2024 році Україна отримала вже близько 1,2 мільярда доларів зовнішньої фінансової допомоги від донорів

Читать на русском
Мінфін
Україна направить 760 мільйонів доларів отриманих від Японії та Норвегії на виплату пенсій, зарплат рятувальникам і вчителям

У 2024 році Україна отримала вже близько 1,2 мільярда доларів зовнішньої фінансової допомоги від донорів

Україна отримала 760 мільйонів доларів гранту від Японії та Норвегії через проєкт Світового банку PEACE. Кошти спрямують на пенсії, виплати працівникам Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та оплату праці педагогів. Про це 28 лютого повідомили у Міністерстві фінансів України. 

Вказується, що до загального фонду держбюджету України надійшло 760 мільйонів доларів на безповоротній основі, як другий грант шостого додаткового фінансування в рамках проєкту Світового банку "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні" (PEACE in Ukraine). Обсяг додаткового фінансування складається з грантів Урядів Японії та Норвегії (465 мільйонів доларів та 295 мільйонів доларів відповідно).

"З початку повномасштабного вторгнення Уряди Японії та Норвегії неодноразово демонстрували Україні свою непохитну підтримку та солідарність. Допомога міжнародних партнерів є критично важливою для фінансування соціальної сфери України під час війни. Вдячний партнерам за готовність допомагати та активно співпрацювати у вирішальний для України час", - заявив очільник Мінфіну Сергій Марченко.

У 2024 році Україна отримала вже близько 1,2 мільярда доларів зовнішньої фінансової допомоги від донорів через проєкти Світового банку. З них майже 75% - гранти.

Європарламент проголосував за виділення 50 мільярдів євро Україні

27 лютого Європейський Парламент на пленарному засіданні підтримав рішення щодо започаткування Ukraine Facility - інструменту, що передбачає можливість отримання Україною у 2024-2027 роках фінансової та технічної допомоги ЄС на загальну суму 50 мільярдів євро. Згідно з інституційними процедурами ЄС, зазначене рішення також має підтримати Рада Європейського Союзу, після чого воно набуде чинності.

Павло Коваль, генеральний директор української аграрної конфедерації, висловлює підтримку ідеї, що конфлікт на українсько-польському кордоні міг би бути вирішений на рівні МЗС. Чи можливо, що поляки намагалися дістатися рівня президентів, щоб їх почули? Докладніші деталі ви дізнаєтесь у нашому відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.