Штучний інтелект створив нову професію: де вчать писати інструкції та скільки за це платять

Стрибок штучного інтелекту створив нову професію – prompt-інженер

Штучний інтелект
Професія промпт-інженер

IT-компанії скорочують співробітників або зупиняють наймання через розвиток штучного інтелекту. У найближчі роки ШІ може замінити 300 мільйонів штатних працівників у всьому світі. Водночас з'являться нові посади, однією з професій майбутнього називають посаду "prompt-інженер" або "інженер підказок" для ChatGPT, Midjourney, Stable Diffusion.

Про це йдеться у матеріалі Liga.Tech. Prompt-інженер – це нова професія на технологічному ринку, яка допомагає використовувати весь потенціал штучного інтелекту. Такий працівник має створювати ефективні інструкції для мовних моделей штучного інтелекту, поступово навчаючи його, як реагувати на конкретні вказівки. Ця робота вимагає міждисциплінарного підходу, який містить вільне володіння розмовною мовою, розуміння концепцій програмування, здатність швидко розв'язувати проблеми.

Також вказана професія допомагає усунути прірву між компаніями та можливостями, які дають нові технології. Попри обіцяний стрибок ефективності праці, адаптувати ШІ до своїх задач важко без допомоги професіоналів.

Де вчаться на prompt-інженера

Працівники компаній вже налаштовуються на роботу разом з інструментами штучного інтелекту. За останні три місяці в LinkedIn кількість користувачів, які дивляться навчальні курси, пов’язані зі штучним інтелектом, зросла на 80%, а з січня 2023 року щомісяця до профілів користувачів додавались генеративні навички штучного інтелекту (наприклад, Chat GPT). Наразі на платформі доступні декілька подібних курсів. Кожен з них триває понад годину та дає базові знання на тему.

На українських освітніх платформах також є можливість пройти курси на тему роботи з інструментами ШІ – більшість з них розраховані на початківців. ChatGPT для підвищення власної ефективності – курс на платформі Дія.Освіта. Він складається з 7 уроків та розрахований на новачків у цій сфері. Серед тем – "Сфери застосування штучного інтелекту на прикладі ChatGPT", "ChatGPT для аналізу та перекладу текстів", "Можливості ChatGPT при роботі з текстами". Навчання безоплатне.

Початок роботи з ChatGPT – курс на платформі Prometheus також розрахований на початківців, але дає більше інформації про можливості застосування штучного інтелекту для вирішення щоденних робочих завдань. Він містить велику кількість практичних порад зрозумілою для новачків мовою. Окрім використання ChatGPT для роботи з текстами, тут є уроки присвячені темам "ChatGPT для обчислень", ChatGPT для розробників програмного забезпечення" та "Розширені сценарії використання ChatGPT". Курс безкоштовний.

Midjourney: Tips and Techniques for Creating Images – курс на LinkedIn, який допоможе порозумітися з популярним інструментом для створення зображень на основі текстових підказок. Для тих, хто вже пройшов ці курси та хоче заглибитися в тему, на Coursera є можливість отримати спеціалізацію prompt-інженера. Навчання складається з трьох курсів – Prompt Engineering for ChatGPT, ChatGPT Advanced Data Analysis та Trustworthy Generative AI. Загальна тривалість навчання – 36 годин. Курси мають високий рейтинг на платформі, а викладач – доктор Джулз Вайт з Університету Вандербільта – має статус топінструктора Coursera.

Чи є запит на цю професію в Україні

Попри те, що prompt-інженерію називають професією майбутнього, вакансії для таких спеціалістів з’являються в Україні вже зараз. Подібні оголошення вже можна знайти на спеціалізованих ресурсах з пошуку роботи.

На сайті з пошуку роботи в IT djinni.co є дві вакансії: Prompt Engineer (Technical Writer) та AI Prompt Engineer (Content manager). Відповідно, у першому випадку йдеться про автора технічної документації з п'ятирічним досвідом, який має щонайменше шість місяців досвіду в проєктах, пов’язаних зі штучним інтелектом. Важлива вимога – глибоке розуміння методів розробки підказок із вмінням давати підказки, які створюють цілеспрямовані та ефективні реакції ШІ. Також роботодавець зазначає володіння письмовою англійською мовою на рівні вище середнього та тверде розуміння етики ШІ, конфіденційності даних і принципів безпеки.

У другому випадку йдеться про досвід роботи зі штучним інтелектом, включно зі створенням та оптимізацією сценаріїв діалогів і розвитком персонажів (ChatGPT, Midjourney, Stable Diffusion) – обов'язкове знання методів тестування та навчання моделей штучного інтелекту, відмінні навички аналізу даних і метрики. Досвід роботи з UX/UI або керування контентом стане перевагою. Володіння англійською мовою на рівні професійного спілкування.

Скільки заробляє prompt-інженер

Рівень зарплати для вакансій, доступних для українців, наразі не вказаний. На західному ринку заробітки дуже відрізняються. Тут треба розуміти, що ця професія лише формується, тому обов’язки prompt-інженера в різних компаніях можуть відрізнятися – у деяких випадках йдеться про обов’язкові навички програмування та досвід роботи з базами даних.

За даними Business Insider, prompt може заробляти до 375 тисяч доларів на рік. Anthropic, американська компанія з безпеки та досліджень у сфері штучного інтелекту, пропонує вакансію prompt-інженера та бібліотекаря з можливістю заробляти від 280 до 375 тисяч доларів.

Ця роль передбачає створення бібліотеки високоякісних підказок або ланцюжків підказок для виконання різноманітних завдань. Результатом роботи цього спеціаліста має стати простий посібник, який допоможе користувачам знайти те, що відповідає їхнім потребам. Компанія очікує заявок від людей з базовими навичками програмування та високим рівнем знайомства з великими мовними моделями, проте наголошує, що спробувати себе можуть і люди без технологічного бекграунду. Середня зарплата prompt-інженера у США, за даними ZipRecruiter, 150 тисяч доларів. У Великій Британії середня зарплата такого фахівця становить "скромніші" 45 тисяч доларів на рік.

Чи може ядро шанувальників Навального радикалізуватися та змінити свої погляди на події в росії? У нашому відео ми звернулися до політичного експерта Ігоря Добжанського, щоб дізнатися відповідь на це запитання. Приєднуйтеся до перегляду, щоб розглянути цю актуальну тему разом з нами.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube