Штучний інтелект зможе передбачати хворобу Альцгеймера ще до появи симптомів у пацієнта
Дослідники змогли розробити штучний інтелект, який зможе передбачати хворобу Альцгеймера. Очікується, що ШІ буде здатен "повідомляти" про ризики хвороби приблизно за сім років до появи перших симптомів. Для роботи система використовуватиме аналіз записів пацієнтів.
Як передає Neuroscience News, це зробили вчені з Університету Каліфорнії у Сан-Франциско. Штучний інтелект, який розробили науковці, використовуватиме машинне навчання для аналізу записів пацієнтів. У результаті ШІ буде здатен попереджати про ризик хвороби Альцгеймера ще за сім років до появи симптомів.
Зазначається, що науковці інтегрували клінічні дані з генетичними базами даних, завдяки чому визначили гени, які пов'язані з хворобою Альцгеймера. У результаті це відкрило можливості робити раннє діагностування. Крім того, це можливо буде використовувати для визначення зв'язків з різними станами здоров'я людини.
"Саме поєднання захворювань дозволяє нашій моделі передбачати виникнення хвороби Альцгеймера. Наше відкриття про те, що остеопороз є одним із прогностичних факторів для жінок, наголошує на біологічному взаємозв'язку між здоров'ям кісток та ризиком деменції", - підкреслили в Університеті Каліфорнії у Сан-Франциско.
Слід зазначити, що хвороба Альцгеймера тільки в США торкнулася 6,7 мільйона людей. Ризик захворювання зростає з віком. Тому вчені прагнуть виявити такі біологічні чинники, які могли б попереджати про симптоми. Зокрема, щодо прогресуючої та зрештою смертельної форми деменції, яка руйнує пам’ять.
В Україні у трьох українських фтизіопульмонологічних центрах медики почали діагностувати туберкульоз за допомогою штучного інтелекту. Йдеться про центри в Івано-Франківській, Львівській та Сумській областях. Відомо, що спеціальне обладнання було отримано за проєктами Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Івано-Франківська область - від японського виробника.
"Надсучасне обладнання вже встановлено, медики пройшли навчання із застосування систем під час діагностики пацієнтів. Штучний інтелект проводить автоматичний аналіз, читаючи рентген-знімки, і відображає зони потенційної патології у вигляді теплової карти легенів, що й дозволяє виявити найменші ділянки ураження", - зауважили в МОЗ.
Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.