В Україні почали діагностувати туберкульоз за допомогою ШІ: як це відбувається

Читать на русском

У МОЗ розповіли про діагностику туберкульозу за допомогою ШІ

Читать на русском
Уже три медцентри в Україні готові діагностувати туберкульоз за допомогою штучного інтелекту
Дослідження

У МОЗ розповіли про діагностику туберкульозу за допомогою ШІ

У трьох українських фтизіопульмонологічних центрах медики почали діагностувати туберкульоз за допомогою штучного інтелекту. Йдеться про центри в Івано-Франківській, Львівській та Сумській областях. Обладнання було отримано за проєктами Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Івано-Франківська область - від японського виробника.

Про це розповіли в Міністерстві охорони здоров'я України. Зазначається, що штучний інтелект  для автоматизованої обробки діагностичних даних успішно використовується у понад 40 країнах світу. Тепер така діагностика туберкульозу з'явилася і в Україні. Експерти пояснили, як це відбувається.   

"Надсучасне обладнання вже встановлено, медики пройшли навчання із застосування систем під час діагностики пацієнтів. Штучний інтелект проводить автоматичний аналіз, читаючи рентген-знімки, і відображає зони потенційної патології у вигляді теплової карти легенів, що й дозволяє виявити найменші ділянки ураження", - зауважили в МОЗ. 

Фото: МОЗ
Фото: МОЗ

У МОЗ також додали, що станом на січень цього року в Україні зареєстровано близько 1 687 випадків туберкульозу. При цьому 1 279 з них є новими випадками захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоровʼя, туберкульоз є другою за поширеністю причиною смерті у світі. Тобто, близько 10 мільйонів людей хворіють на туберкульоз. 

В Україні планують діагностувати рак за допомогою ШІ   

Раніше повідомлялося про Національну програму з впровадження цифрової технології діагностики раку. Вона передбачає, що лікарі будуть діагностувати онкологію за допомогою ШІ. Експерти зазначили, що штучний інтелект може проаналізувати близько 1,5 тис. зразків гістології за добу. Працює це так: сканер видає підозрілі слайди з тканинами, що можуть бути уражені раком, а лікар вивчає тільки їх. Це допоможе знизити навантаження на лікарів, а також підняти можливість виявити хворобу вчасно.         

Відомо, що два таких спеціальних сканерів уже встановили в кількох медичних центрах України. Найближчі роки планується закрити таку потребу у лікарнях кожної області.

Політолог Володимир Фесенко розкриває, чому новий законопроєкт не слід називати «скандальним» та чому важливо уникати таврування. Розмова про значущість мобілізації та можливі наслідки в разі невтілення цього закону. Приєднуйтеся до перегляду для глибшого розуміння.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.