У Мінфіні зробили важливу заяву щодо курсу гривні та інфляції

Читать на русском

У Мінфіні вважають, що у майбутньому Україна може недоотримати кошти

Читать на русском
Мінфін
У Мінфіні назвали ситуацію із макростабільністю простою, бо коли є гроші – проблем немає, і навпаки, наразі Україна покриває половину своїх потреб коштом міжнародних партнерів

У Мінфіні вважають, що у майбутньому Україна може недоотримати кошти

Міністерство фінансів України зробило заяву про курс гривні та інфляцію. У другому півріччі 2024 року або 2025 року можливе погіршення макростабільності та до цього потрібно бути готовими. Відповідну заяву зробив очільник відомства Сергій Марченко. 

Він виступив на форумі "Європейський шлях України. Діалоги про майбутнє" та назвав ситуацію із макростабільністю простою, бо коли є гроші – проблем немає, і навпаки. Наразі Україна покриває половину своїх потреб коштом міжнародних партнерів. Він оцінив курсову та цінову динаміку, а також показники ВВП. Вказано, що українці не розуміють, що тенденції можуть різко змінитись.

"У нас все дуже стабільно. Іноді занадто стабільно, як з погляду Міністерства фінансів. Ми ці меседжі постійно доносимо нашим колегам з Національного банку. Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 року, що чекає на нас у 2025 році", - поділився Марченко.

За його словами, зараз кожен долар додаткової допомоги надається важко. Тому потрібно прийняти реальність і зрозуміти те, що будь-які аргументи є недостатніми для продовження фінансової підтримки партнерів так довго, як нам це потрібно. У Мінфіні вважають, що у майбутньому Україна може недоотримати кошти, тому треба прагнути до самостійності. Марченко нагадав, що у березні держава отримала рекордні 9 мільярдів доларів зовнішньої допомоги, а до цього в січні-лютому вона надходила у недостатньому обсязі, лише 10% від необхідної суми. Тому "є над чим працювати". При цьому він не каже, що "все погано" вже зараз і згодом буде лише гірше.

"Я просто говорю, що реальність змушує нас шукати й інші способи збалансувати наші бюджетні потреби, не лише розраховуючи на міжнародну підтримку", - додав Марченко.

 

У березні 2024 року до загального фонду держбюджету надійшло 158,1 мільярда гривень

У березні 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло 158,1 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. За підсумками березня надходження платежів від Державної податкової служби становили 105,7 мільярда гривень, зокрема:

  • 60,1 мільярда гривень – податок на прибуток підприємств;
  • 18,0 мільярда гривень – податок на додану вартість (зібрано 29,0 млрд, відшкодовано – 11,1 млрд грн);
  • 15,7 мільярда гривень – податок на доходи фізичних осіб та військовий збір;
  • 9,2 мільярда гривень – акцизний податок;
  • 1,4 мільярда гривень – рентна плата.

Платежі від Держмитслужби надійшли в обсязі 45,8 мільярда гривень. Виконання місячного розкладу доходів загального фонду держбюджету, за оперативними даними, становить 105,6% (+ 8,4 мільярда гривень), у тому числі:

  • Державна податкова служба – 107,9% (+ 7,7 мільярда гривень),
  • Державна митна служба – 92,3 % (- 3,8 мільярда гривень).

При цьому 3,1 мільярда гривень надійшло у вигляді міжнародної допомоги (грантів). В цілому, за оперативними даними, за підсумками березня 2024 року до загального і спеціального фондів державного бюджету надійшло 225,9 мільярда гривень податків, зборів та інших платежів. Крім того, близько 39,0 мільярда гривень (станом на 29 березня) у вигляді ЄСВ надійшло до фондів пенсійного та соціального страхування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.