В Україні зарплати держслужбовців зросли - Мінфін опублікував оновлені дані

Читать на русском

Також змінилися середні зарплати для працівників деяких рівнів посад

Читать на русском
Мінфін
«Дашборд» Мінфіну щодо заробітних плат у держорганах - оновлено дані за лютий 2024 року

Також змінилися середні зарплати для працівників деяких рівнів посад

Міністерство фінансів України оновило аналітичний інструмент («дашборд») щодо оплати праці та чисельності працівників державних органів, місцевих держадміністрацій і органів судової влади. Так, у лютому, порівняно із січнем 2024 року, середня зарплата серед держорганів центрального рівня збільшилася до 43 тисяч гривень із 38 тисяч гривень, а середній посадовий оклад для цих органів збільшився з 22 до 25 тисяч гривень. Про це 2 квітня повідомили у пресслужбі відомства. 

Вказується, що також змінилися середні зарплати для працівників деяких рівнів посад. Так, наприклад, спеціалісти фахового рівня, які працюють у державних органах центрального рівня та перейшли на нову систему оплати праці, у середньому отримували на 4,2 тисячі гривень більше ніж у січні цього року.

"Публікуємо щомісячні дані про оплату праці у державних органах. Порівняно з січнем у лютому майже всі органи перейшли на нову, грейдову систему оплати праці. Тому простежується ріст середнього рівня оплати праці. На рівень середньої заробітної плати впливають такі одноразові виплати як компенсація за невикористану відпустку, допомога на оздоровлення, вихідна допомога при звільненні", ‒ прокоментував заступник міністра фінансів України Роман Єрмоличев.

Мінфін працює над реалізацією можливості порівняння щомісячних даних. Ознайомитися з детальною інформацією щодо оплати праці в державних органах, місцевих держадміністраціях та органах судової влади можна на «дашборді», можна тут.

Оплата праці робітників державних органів у розрізі установ (лютий 2024 року)
Оплата праці робітників державних органів у розрізі установ (лютий 2024 року)

 Скільки міністри заробили за другий рік повномасштабної війни

За даними видання "Слово і Діло", лідером за розміром зарплати минулого року був міністр закордонних справ Дмитро Кулеба – 1 млн 368,7 тис. гривень. Це трохи більше, ніж у 2022 році (тоді було 1,2 млн). На другому місці – міністр юстиції Денис Малюська, який заробив за рік 1 млн 235,2 тис. гривень.

Голова МВС Ігор Клименко (був призначений 3 лютого), вже колишня міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна, міністр енергетики Герман Галущенко, міністр захисту довкілля Руслан Стрілець, міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, міністр фінансів Сергій Марченко та голова МОЗ Віктор Ляшко заробили минулого року, згідно з деклараціями, близько 1,1 млн гривень.

Трохи більше за мільйон гривень зарплати задекларували також в.о. міністра молоді та спорту Матвій Бідний, в.о. міністра культури Ростислав Карандєєв та міністр Кабміну Олег Немчінов. Оксен Лісовий, який у березні обійняв посаду міністра освіти та науки, заробив 982 тис. гривень.

Приблизно однакові зарплати задекларували віцепрем'єрка із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина (978,7 тис. гривень), перша віцепрем'єрка Юлія Свириденко (976 тис. гривень), прем'єр-міністр Денис Шмигаль (974,8 тис. гривень), віцепрем'єрка Ірина Верещук (974,7 тис. гривень), віцепрем'єр із відновлення Олександр Кубраков (974,5 тис. гривень), міністр аграрної політики Микола Сольський (971,5 тис. гривень), віцепрем'єр з інновації, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров (969,3 тис. гривень)

Міністр із питань розвитку стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин, призначений у березні, отримав 890,1 тис. гривень зарплати. Найменше у 2023 році заробив Рустем Умєров – 442,3 тис. гривень, але його було призначено міністром оборони лише 3 вересня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.