Вилка зарплат для синьйорів впала до $3000-5000, що буде з зарплатами в IT далі, спрогнозували аналітики
Фаундер найбільшого сервісу для пошуку роботи Djinni.co Максим Іщенко розповів, чи будуть падати зарплати українських розробників та чи матимуть вони взагалі роботу у найближчому майбутньому. Про це пише 27 березня Dev.ua.
За словами Максима Іщенка, аналітика ринку ІТ не дуже втішна. Вилка зарплат для синьйорів впала до $3000-5000, медіана по наймах знизилась до $4500. На DOU схожа картинка, констатує він. Чи це вже дно, чи буде гірше?
«Чому зарплати падають? Відповідь перша — «корекція» попиту на розробників у світі. Але чи це дійсно про Україну? Так, було декілька хвиль звільнень в великих компаній. Так, є хайп навколо AI, де наприклад СЕО nVidia каже, що вчитись «на програміста» вже немає сенсу», — зазначає Іщенко.
Проте, за його словами, у США рекордно низький unemployment і фондовий ринок в топі. Європа теж не сильно страждає, військова допомога Україні і збільшення власних видатків на оборону зараз ближче до rounding error.
«Головна причина падіння зарплат на нашому IT-ринку — це війна. І хоча пішов вже третій рік від початку повномасштабного вторгнення, реальне падіння ми бачимо ось лише зараз, останні пів року" — констатує Іщенко.
Чому так? На думку Іщенка, у 2022 році у багатьох була надія що війна швидко закінчиться і компанії не поспішали міняти довгострокові плани і закривати проєкти.
«Був бенч, який працював як буфер, щоб дати час знайти нові проєкти. Компанії переконували замовників залишити проєкт або зробити його гібридним і мінімізувати ризики. Зараз ці аргументи вичерпані», — каже він.
Іщенко зазначає, що для того, щоб переконати замовника працювати з Україною залишився єдиний аргумент — ціна.
«Українські розробники нарешті дешевше, ніж в країнах Балтії або Польщі, і це відносно компенсує ризики. «Наймати розробників 2021 року з 30% дисконтом» — хороший аргумент. Багатьох може переконати», — пояснює він.
Чи будуть зарплати падати далі? Іщенко вважає, що ні.
«Причина — поступове відновлення кількості вакансій на ринку, яке ми бачимо на Djinni. Якщо замовники і попит повертається значить „дисконт“ спрацював. Це головне. Будуть вакансії — зарплати теж колись почнуть повертатися», — вважає засновник Djinni.
Міжнародний валютний фонд опублікував прогноз економіки України, в якому приділяється особлива увага динаміці заробітної плати та інфляції.
Прогноз МВФ показує, що очікується зростання реальних заробітних плат. Співвідношення зростання споживчих цін та збільшення реальних доходів буде наступним:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.