Мінфін розробив дашборд про рівень зарплат чиновників

Відтепер видатки держави на заробітну плату працівників державних органів можна відстежити за допомогою аналітичного інструменту «дашборд»

Мінфін
Мінфін розробив аналітичний інструмент («дашборд») щодо оплати праці та чисельності працівників державних органів, місцевих держадміністрацій і органів судової влади у січні 2024 року

В Україні змінили підходи в межах реформи системи оплати праці державних службовців. На основі отриманих даних від держорганів Мінфін розробив аналітичний інструмент («дашборд») щодо оплати праці та чисельності працівників держорганів, місцевих держадміністрацій і органів судової влади у січні 2024 року. Про це 26 березня повідомили у пресслужбі відомства.

Відтепер видатки держави на заробітну плату працівників державних органів можна відстежити за допомогою аналітичного інструменту «дашборд». Він буде постійно оновлюватись щомісяця.

Цей інструмент дозволяє побачити середні заробітні плати працівників у державних органах на рівні посад. Крім того, Мінфін вдосконалює програмні продукти, які використовуються у сфері публічних фінансів. Так, за допомогою автоматизованої інформаційної системи онлайн-взаємодії з розпорядниками коштів державного бюджету (АІС «ГРК-ВЕБ») з початку цього року Мінфін отримав можливість автоматизувати процеси отримання даних від розпорядників бюджетних коштів. Зокрема, це стосується отримання даних від ГРК щодо фактичних витрат на оплату праці для ретельного та всебічного аналізу.

"Завдання Мінфіну ‒ забезпечити ефективність використання коштів державного бюджету. Водночас зауважу, що ефективний державний орган ‒ це ефективний державний службовець, який має вищу освіту, володіє професійними компетентностями, має критичне мислення й аналітичні здібності. І саме тому класифікація посад посилила роль посадового окладу у запровадженій Урядом зрозумілій структурі заробітної плати, де не можна буде зловживати надбавками, які могли сягати до 700 %", - прокоментував заступник міністра фінансів України Роман Єрмоличев.

Мінфін публікує «дашборд», який дозволяє проаналізувати рівень заробітних плат у державних органах
Мінфін розробив «дашборд», який дозволяє проаналізувати рівень заробітних плат у державних органах

Протягом 2023 року фактична чисельність працівників держорганів скоротилася на 6,8 тисячі осіб

8 лютого 2024 року Міністерство фінансів опублікувало інформацію щодо чисельності працівників апаратів державних органів. За оперативними даними, станом на 1 січня 2024 року у 108 органах державної влади фактично працює 169 тисяч осіб. Водночас протягом 2023 року фактична чисельність працівників скоротилася на 6,8 тисячі осіб. З початку 2023 року найбільше зменшилась кількість працівників:

  • Державної податкової служби (-2,6 тис. осіб),
  • Держпродспоживслужби (-927 осіб),
  • апаратів місцевих та апеляційних судів (-773),
  • Держказначейства (-720 осіб),
  • Держгеокадастру (-492 особи).

Водночас збільшилась чисельність працівників:

  • Пенсійного фонду (+1,3 тисячі осіб),
  • Мін’юсту (+434 особи),
  • БЕБ (+377 осіб).

Загалом в органах державної влади станом на початок 2024 року функціонує (без урахування сектору безпеки і оборони) Секретаріат КМУ та 17 міністерств, 21 служба (наприкінці 2023 року створено Державну службу України у справах дітей), 14 агентств, 4 інспекції, 4 комісії, 8 інших державних органів, чисельність яких встановлюється Урядом, а також 9 державних органів, чисельність яких не встановлюється Кабміном, 24 місцеві державні адміністрації та 6 органів судової влади.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube