Майно ексміністра Табачника націоналізують: про яку нерухомість йдеться

Засудженому в Україні на 15 років в’язниці колишньому міністру освіти часів Януковича можна попрощатися зі своєю нерухомістю, тому що зараз Вищий антикорупційний суд розглядає справу щодо практичної користі для України від санкцій щодо ексчиновника

санкції, Дмитро Табачник, Україна, міністерство юстиції
В суді запросили доступ до інформації про спадок від батька Табачника

Міністерство юстиції звернулось із позовом до Вищого антикорупційного суду щодо стягнення в дохід України майна колишнього міністра освіти Дмитра Табачника. Цей експосадовець указом президента потрапив під санкції у листопаді 2023 року. Вже у березні 2024 року стало відомо, що Табачник засудили заочно до 15 років за ґратами, поки він переховується в росії. 

22 березня 2024 року Міністерством юстиції звернулось до суду, щоб націоналізувати майно, яким має право розпоряджатися Дмитро Табачник. Про це стало відомо з офіційної заяви.

«Табачник Д.В. вів підривну діяльність проти України ще до початку повномасштабного російського вторгнення, контактуючи з представником російської спецслужби», - йдеться в тексті заяви Мін’юсту.

Відомо, що під час повномасштабного вторгнення ексчиновник «разом з представниками вищих органів влади рф, організовував та координував діяльність керівників окупаційних адміністрацій Херсонської та Запорізької областей у сфері охорони здоров’я, освіти, підготовки до проведення референдумів».

«Табачник висловлює свою позицію у бік підтримки ключової пропагандистської риторики країни-агресора – т. зв. «денацифікації України», бере активну участь у матеріально-технічному забезпеченні створення та функціонування окупаційних адміністрацій», - заявили у відомстві.

Про яке майно йдеться

За даними судового реєстру, 8 березня 2024 року Мін’юст звернувся до Вищого антикорупційного суду, щоб той дозволив ознайомитися зі спадковою справою, яку відкрили у 2020 році після смерті батька Дмитра Табачника. 

Україна може отримати користь від запроваджених санкцій.
Україна може отримати користь від запроваджених санкцій.

 

Йому належала частка квартири загальною площею 126,5 м кв. та житловою площею 55,4 м кв. Брат колишнього міністра - Михайло Табачник звернувся до нотаріуса про прийняття спадщини, тому що заповіту батько не залишив.

За версією Мін’юсту, Дмитро Табачник був зареєстрований у цій квартирі. Тому він «вважається таким, що прийняв спадщину».

«Мін`юст вважає, що підсанкційна особа може у будь-який час звернутися до нотаріуса та отримати свідоцтво про право на спадщину за законом на половину від частки у вищезазначеному об`єкту нерухомості, чим вчиняє дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження по відношенню до вказаного майна», - йдеться у заяві про забезпечення доказів.

Але якщо не існує заповіту, то не відомо, хто ще може претендувати на це житло. Дізнатися про це можна лише зі спадкової справи, копію якої без ухвали суду не отримати.

«Окрім того, у матеріалах спадкової справи може бути наявна інформація щодо іншого майна, яке належить до спадкової маси та потенційно належить до майна, стосовно якого підсанкційна особа може вчиняти права тотожні праву розпорядження», - заявляли у Мін’юсті.

Це потрібно зробити для того, щоб зрозуміти яке майно Дмитра Табачника держава може націоналізувати. Тому 19 березня 2024 року колегія суддів у складі Ольги Саландяк, Катерини Широка та Оксани Олійник ухвалили витребувати у приватного нотаріуса копію усіх наявних матеріалів спадкової справи.

Судячи з офіційної заяви Мін’юсту, про всіх спадкоємців батька Дмитра Табачника вже дізналися. Тому наступним кроком буде розгляд справи щодо стягнення активів в дохід держави.

Нагадаємо, що суд заочно засудив колишнього міністра освіти до 15 років ув’язнення. Разом із ним 12 років отримав ексочільник Державної реєстраційної служби Дмитро Ворона.

Інформатор писав, що Україна незабаром може отримати до 3 млрд євро з прибутків від заморожених активів рф.

На фронті нещодавно сталося чимало подій, пов’язаних з ударами по території Росії, зокрема, на нафтосховищах та нафтопереробних заводах. 12% підприємств нафтопереробної промисловості вже постраждали від цих атак. Це може мати серйозні наслідки як для росіян на фронті, так і для економіки країни в цілому. Приєднуйтесь до обговорення, щоб дізнатися думку ветерана війни, Юрія Гудименка.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube