Одеситка чотири рази намагалася відкрити рахунки в Ощадбанку, але їй намагались нав'язати кредит - на чий бік став суд

Читать на русском

Працівники відділення Ощадбанку надавали жінці для підпису заяву про приєднання, а не договір комплексного банківського обслуговування

Читать на русском
Ощадбанк
Клієнтка Ощадбанку намагалася чотири рази відкрити рахунки, але марно

Працівники відділення Ощадбанку надавали жінці для підпису заяву про приєднання, а не договір комплексного банківського обслуговування

Жінка зверталася до Ощадбанку з вимогою відкрити рахунку. Однак спроби виявилися марними, бо працівники відділення намагалися нав'язати кредит. Про це вказується у рішенні Суворовського районного суду Одеси, опублікованому 23 лютого 2023 року.  

4 березня 2022 року жінка звернулась до відділення АТ "Державний ощадний банк України" для оформлення картки. Вона попросила оформити договір, але щоб він містив не більше двох аркушів, але його виклали на семи аркушах. На її думку, це зробили спеціально, аби не видавати картку. Окрім того, з інформації про закриття рахунку було вказано виплати коштів 02.06.2022 року, тобто рахунок не був закритий. Вона також стверджує, що дві особи користуються її карткою, проте вона довіреність не оформлювала та нічого не підписувала.

21 листопада 2022 року до суду надійшла нова редакція позовної заяви. Жінка посилалась на те, що у неї вже були спроби відкрити рахунки в Ощадбанку, а саме 3 березня 2018 року, 19 серпня 2019 року, 29 жовтня 2021 року та 4 березня 2022 року. Однак їй намагались нав'язати кредит, у зв'язку з чим, вона не підписувала заяви про приєднання до договору. Окрім того, працівники відділення надавали для підпису заяву про приєднання, а не договір комплексного банківського обслуговування. Договір на її ім'я відкрив її колишній цивільний чоловік, при цьому на її рахунку була велика сума коштів. Вона вважає, що шахраї користуються її коштами, при цьому на неї здійснюють фізичне та психологічне насилля, у зв'язку з чим їй довелося звертатися до поліції.

Вимоги жінки 

  • зобов'язати Ощадбанк надати офіційний документ з номером рахунку, іншими реквізитами відкритого, на її ім'я у 2005-2006 роках її цивільним чоловіком,
  • надати офіційний документ з рухом коштів, на ощадному рахунку у період з 2005-2022 роки.
  • надати доступу до рахунку.  

 

Реакція Ощадбанку

"4 березня 2022 року жінка дійсно зверталась до відділення з метою відкриття рахунку. Однак вона в категоричній формі відмовилась підписувати заяву про приєднання до договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб через велику кількість сторінок. В той же день клієнтка подала заяву про розірвання договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб/закриття рахунків з проханням закрити рахунок. У зв'язку з тим, що між сторонами не було укладеного договору про банківське обслуговування, а також те, що будь-яку картку 4 березня 2022 року вона не отримувала, рахунок був закритий, то її права не були порушені", - заявили в Ощадбанку. 

Яким було рішення суду? 

Суд відмовив жінці у задоволенні позову. Оскільки між сторонами фактично не було укладено договору комплексного банківського обслуговування, будь-якої банківської картки від Ощадбанку вона не отримувала, а рахунок нею також не використовувався, то відсутні жодні правові наслідки для сторін.

"Посилання позивачки на шахрайські дії інших осіб, спричинення її психічного та фізичного насилля зі сторони інших осіб, не входять до предмета доказування за спірними правовідносинами, а також жодним чином не стосуються відповідача, а тому судом не беруться до уваги. На підставі викладеного, суд вважає, що її позовні вимоги необхідно залишити без задоволення у повному обсязі", - наголосили у суді. 

Запрошуємо вас на захоплюючу розмову з фізичним терапевтом Єлізаветою Копєйкіною, де ми обговоримо виклики та складнощі, з якими вона зіштовхується у своїй роботі з військовими. Дізнаємося, як психологічна складова впливає на процес реабілітації та яким чином краще реагувати у таких ситуаціях. Приєднуйтесь до перегляду, щоб отримати важливі інсайти та поради від професіонала.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.