В Ощадбанку говорять, що у них відсутня будь-яка інформація та документи щодо підстав накладення заборони на майно жінки
Жінка брала кредит в Ощадбанку ще у 1992 році, який погасила достроково. Для забезпечення виконання нею грошових зобов'язань наклали арешт на належну їй квартиру, який мали скасувати після погашення. Натомість у 2023 році їй стало відомо, що заборону не скасували. Про це вказується у Чигиринського районного суду Черкаської області, опублікованому 8 лютого 2024 року.
Жінці на праві приватної власності належить квартира, але на неї наклали арешт на підставі повідомлення Ощадбанку. Для з'ясування підстав обтяження вона звернулася до Чигиринської державної нотаріальної контори. З наданої Чигиринською державною нотаріальною конторою відповіді вбачається, що в Реєстрі Чигиринської державної нотаріальної контори для реєстрації заборони (арештів) на будинки за 1978-2007 роки здійснено запис від 8 жовтня 1992 року про накладення заборони на квартиру на підставі повідомлення "Ощадбанк". Відмітка про зняття вказаної заборони в реєстрі для реєстрації заборон (арештів) на будинки за 1978-2007 роки відсутня. Документи, на підставі яких здійснені внесення відомостей про зазначену заборону в Чигиринській державній нотаріальній конторі не зберігаються.
"Заборона на нерухоме майно зареєстрована 28.04.2007 року реєстратором Чигиринська державна нотаріальна контора, відповідно позовні вимоги до АТ "Державний ощадний банк України" є безпідставними. Банки не є суб'єктами організаційної системи державної реєстрації прав, тому належним відповідачем у справі має бути нотаріус, який наділений повноваженнями на вчинення нотаріальної дії щодо зняття заборони відчуження об'єкта нерухомого майна та який, у даних правовідносинах, повідомив позивачці про неможливість вчинення такої нотаріальної дії. У АТ "Ощадбанк" відсутня будь-яка інформація та документи щодо підстав накладення заборони на майно", - заявили в Ощадбанку.
Жінка пояснила, що у 1992 році брала кредит в Ощадбанку, який погасила достроково. Для забезпечення виконання нею грошових зобов'язань наклали заборону на відчуження належної їй квартири, яку мала скасувати після погашення. Натомість у 2023 році їй стало відомо, що заборону не скасували.
Позов жінки вирішили задовольнити. Ощадбанк має зняти арешт з квартири.
"Наявне обтяження за умови відсутності у самого обтяжувача будь-яких претензій майнового характеру до власника та належного йому майна порушує право власності позивачки, оскільки вона наразі обмежена у можливості реалізації своїх прав, у зв'язку із чим таке порушене право підлягає судовому захисту шляхом усунення перешкод у його користуванні та припинення зареєстрованого обтяження майна, що відповідає вимогам ст. 16 ЦК України", - наголосили у суді.
Сьогодні ми поговоримо з ветераном війни Юрієм Гудименком про застосування росією тактики в військових діях. Зокрема, останні місяці були відзначені жорсткими боями за Авдіївку, що стала гарячою точкою на фронті. Після відступу наших військ з цього населеного пункту спостерігалося зменшення інтенсивності наступальних дій російської сторони. Чи це означає, що нинішня тактика росії буде сфокусована саме на подібних виступах, і чи можемо очікувати подальших наступальних дій?
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.