З 1 квітня планують скоротити вакантні посади працівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади
В Україні фактична чисельність працівників державних органів протягом 2023 року скоротилася на 6,8 тисячі осіб. Найбільше зменшилась кількість працівників у Державній податковій службі, Держпродспоживслужбі, апаратах місцевих та апеляційних судів. Станом на 1 січня 2024 року у 108 органах державної влади фактично працює 169 тисяч осіб.
Про це повідомили у Міністерстві фінансів України. Вказується, що ефективність роботи держорганів влади є важливою складовою державного управління в умовах воєнного стану. За оперативними даними, станом на 1 січня 2024 року у 108 органах державної влади фактично працює 169 тисяч осіб. Водночас протягом 2023 року фактична чисельність працівників скоротилася на 6,8 тисячі осіб. З початку 2023 року найбільше зменшилась кількість працівників:
Водночас збільшилась чисельність працівників:
"З 1 січня Уряд запровадив нові умови оплати праці держслужбовців на основі грейдів, тим самим підвищили прозорість, передбачуваність та справедливість у виплаті зарплати. Ця реформа назрівала давно та була вимогою наших міжнародних партнерів. Окрім того, з 1 квітня буде скорочено вакантні посади працівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади. Адже для нас важлива не кількість державних службовців, а якість їх роботи, що впливає на ефективність діяльності державного органу та системи держуправління в цілому", - прокоментував заступник міністра фінансів України Роман Єрмоличев.
Загалом в органах державної влади станом на початок 2024 року функціонує (без урахування сектору безпеки і оборони) Секретаріат КМУ та 17 міністерств, 21 служба (наприкінці 2023 року створено Державну службу України у справах дітей), 14 агентств, 4 інспекції, 4 комісії, 8 інших державних органів, чисельність яких встановлюється Урядом, а також 9 державних органів, чисельність яких не встановлюється Кабміном, 24 місцеві державні адміністрації та 6 органів судової влади.
29 грудня 2023 року Кабмін затвердив документ про нову систему оплати праці на основі кваліфікації посад і грейдів. Так, 70% зарплати держслужбовця складатиме оклад, і лише 30% — премії. Крім того, з 1 січня 2024 року вирішили скоротити кількість вакансій державної служби майже на 20 тисяч. І це лише перший етап. Нова система оплати праці та скорочення вакансій, за оцінками Мінфіну, дозволить зберегти близько 8 мільярдів гривень бюджетних коштів і спрямувати їх у 2024 році на потреби безпеки й оборони.
Переломити ситуацію на фронті самими лише літаками F-16 неможливо: потрібні інші види озброєнь. Які саме, і чим ситуація в Україні може нагадувати операцію "Бурю в пустелі" 1990-х років, розповідає військовий експерт Олексій Гетьман.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.