В Україні ввели нову систему оплати праці держслужбовців - деталі

Читать на русском

Нова система охопила як державні органи з юрисдикцією на всю Україну (міністерства, Секретаріат Кабінету міністрів, Офіс президента), так і регіональні

Читать на русском
З 1 січня в Україні змінилась система нарахування зарплати держслужбовцям

Нова система охопила як державні органи з юрисдикцією на всю Україну (міністерства, Секретаріат Кабінету міністрів, Офіс президента), так і регіональні

В Україні з 1 січня почала діяти нова система оплати праці державних службовців на основі кваліфікації посад та грейдів. Відповідний документ Уряд затвердив на засіданні. Керівники за власним бажанням не зможуть нараховувати захмарні премії, надбавки та доплати. 

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, тепер 70% зарплати держслужбовця складатиме оклад, і лише 30% — премії. 

"Мова насамперед про справедливість. Адже ніхто з керівників тепер за власним бажанням не зможе нараховувати захмарні премії, надбавки та доплати. Тепер 70% зарплати держслужбовця буде складати оклад, і лише 30% — премії", - відзначив Шмигаль.

Нова система охопила як державні органи з юрисдикцією на всю Україну (міністерства, Секретаріат Кабінету міністрів, Офіс президента), так і регіональні органи (обласні та районні адміністрації). Одночасно з 1 січня скоротилася кількість вакансій державної служби майже на 20 тисяч. Як зауважив Шмигаль, нова система оплати праці та скорочення вакансій, за оцінками Міністерства фінансів, дозволить Україні зберегти близько 8 мільярдів гривень бюджетних коштів і спрямувати їх у 2024 році на потреби безпеки й оборони.

Попередження Мінекономіки про можливу затримку зарплат та пенсій

Україні доведеться відкласти виплату пенсій та зарплат державним службовцям. Це станеться, якщо ЄС і США не нададуть обіцяну фінансову допомогу на початку 2024 року. Відповідну заяву зробила міністерка економіки Юлія Свириденко. Як повідомляла газета Financial Times, дефіцит зовнішньої підтримки підштовхне українську економіку назад до режиму "виживання" після того, як вона почала відновлення у 2023 році зі зростанням ВВП, за оцінками МВФ, у 4,5 %. Цього року Україні знадобиться 37 мільярдів доларів зовнішньої підтримки. Наразі запит президента США Джозефа Байдена на 60 мільярдів доларів у "глухому куті" в Конгресі, а пакет підтримки ЄС на 50 мільярдів євро заблокований через вето Угорщини.

Свириденко сподівається, що ЄС схвалить допомогу Україні в лютому та надасть кошти до кінця березня. Проте вона наголошує, що цього не досить. За її словами, пріоритетом для України буде оборона та обслуговування боргу. Як пояснила міністерка, Україні, можливо, доведеться затримати виплату заробітної плати для 500 тисяч державних службовців і 1,4 мільйона вчителів, а також виплати 10 мільйонам пенсіонерів, якщо Захід не дасть гроші.

Деякі західні офіційні особи кажуть, що Україна зможе утримувати бюджет без допомоги Заходу протягом декількох місяців, але це може призвести до інфляції та підірвати фінансову стабільність. Свириденко розповіла, що за перші 11 місяців 2023 року Київ зібрав податків на 4,4 мільярда доларів більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.