В Україні стартувало будівництво двох атомних енергоблоків - скільки часу це займе та приблизна вартість

Читать на русском

Енергоблоки побудують за американською технологією АР 1000

Читать на русском
Будівництво
На Хмельницькій АЕС розпочали підготовку до зведення двох енергоблоків за технологією Westinghouse АР1000

Енергоблоки побудують за американською технологією АР 1000

На Хмельницькій АЕС розпочинається підготовка до зведення енергоблоків ХАЕС-5 та ХАЕС-6 за технологією Westinghouse АР 1000. Будівництво одного блоку становить близько п’яти років, а його орієнтовна вартість – від п’яти мільярдів доларів. Про це 15 квітня повідомили у Міненерго.

Днями на майданчику станції почалися підготовчі роботи для будівництва градирень майбутніх енергоблоків. Участь у церемонії старту проєкту взяли міністр енергетики України Герман Галущенко, посол США в Україні Бріджит Брінк, виконувач обов'язків голови правління АТ «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін і президент та виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман. Галущенко нагадав, що у співпраці з українськими фахівцями Westinghouse за рекордні строки виготовив новий вид ядерного палива, що зруйнувало російську монополію на ринку.

"Це був перший крок. Зараз ми робимо другий, аби посунути росіян з ринків завдяки співпраці в побудові реакторів нового для Європи типу – АР 1000", - зазначив Галущенко.

АР 1000 – найсучасніша технологія, важливою особливістю якої є можливість маневрування. Це буде відповіддю України російським терористам на удари по енергетиці.

"Вони (росіяни, - ред.) ніколи не позбавлять нас світла, а нові технології дадуть нам змогу вистояти", - вказав Галущенко. 

Брінк своєю чергою наголосила, що енергетична незалежність є життєво важливою для безпеки України, а ядерна енергетика забезпечує більшу частину її потреб в електроенергії. Минулого тижня на Хмельницькій АЕС відзначили перший крок у будівництві 9 сучасних, безпечних ядерних реакторів, які замінять обладнання радянських часів. 

За словами Фрагмана, технологія АР 1000 дозволяє будувати дуже компактні та ефективні енергоблоки. Котін повідомив, що після завершення будівництва нових енергоблоків на Хмельницький АЕС потужності станції перевищать навіть потужності окупованої росіянами Запорізької АЕС, яка на сьогодні є найбільшою в Європі.

"ХАЕС №5 стане першим у Європі атомним енергоблоком, побудованим за американською технологією АР 1000. Важливо осучаснити українську атомну енергетику, зокрема і з огляду на скорочення теплової та гідрогенерації в країні, спричинене руйнуваннями внаслідок російських ракетних обстрілів", - додав Котін.

Для відповідного будівництва розробили та затвердили техніко-економічне обґрунтування. Наразі триває підготовка законопроєкту для подальшого розгляду Урядом та Верховною радою України. Технологія AP 1000 ліцензована комісією з ядерного регулювання США. Як пише УНІАН, в Енергоатомі зазначили, що точні терміни будівництва залежатимуть від перебігу військових дій в Україні, однак, відповідно до розрахунків, в мирних умовах термін будівництва одного блоку становить близько п’яти років, а його орієнтовна вартість складає від 5 мільярдів доларів.

"Загалом заплановано, що ці енергоблоки експлуатуватимуться 60 років. Але ми можемо вас запевнити, що доступна електроенергія буде на століття наперед", - заявив Фрагман.

Будівництво нових реакторів в Україні

Раніше видання Reuters вказувало, що Україна цього року розпочне будівництво чотирьох нових атомних реакторів, 2 з них будуть на обладнанні російського виробництва. Для інших планується використовувати західні технології. Вони розташовуватимуться на Хмельницькій АЕС. Це робиться, щоб компенсувати втрачені енергетичні потужності через війну. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.