У Мінфіні розповіли, скільки кредитів за програмою 5-7-9 отримали підприємці минулого тижня та на що витратили гроші

Читать на русском

З початку 2024 року за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали 6 959 кредитів

Читать на русском
Мінфін
За минулий тиждень підприємці отримали 555 кредитів на 2 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» - Мінфін

З початку 2024 року за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали 6 959 кредитів

В Україні за минулий тиждень у межах програми «Доступні кредити 5-7-9%» банки видали 555 пільгових кредитів на загальну суму 2 мільярди гривень. Найчастіше підприємці беруть кошти на інвестиційні цілі, фінансування оборотного капіталу, переробку сільськогосподарської продукції та антивоєнні цілі. Про це 15 квітня повідомили у Міністерстві фінансів України.

З початку 2024 року за програмою підприємці отримали 6 959 кредитів на загальну суму 27,3 мільярда гривень, з яких від банків державного сектору економіки – 5 091 кредит на 13,8 мільярда гривень. За час дії воєнного стану в Україні видано 51 101 кредит на 204,6 мільярда гривень (у тому числі банками державного сектору – 38 125 кредитів на 104,2 мільярда гривень), з яких станом на 8 квітня 2024 року:

  • 17,23 мільярда гривень – на інвестиційні цілі,
  • 56,86 мільярда гривень – на фінансування оборотного капіталу,
  • 36,35 мільярда гривень – кредити для сільськогосподарських товаровиробників,
  • 11,91 мільярда гривень – на переробку сільськогосподарської продукції,
  • 58,28 мільярда гривень – на антивоєнні цілі,
  • 9,51 мільярда гривень – кредитування в зоні високого воєнного ризику.

Усього з моменту старту програми підписано 85 923 кредитних договори на 294,2 мільярда гривень, з них банками державного сектору економіки – 58 601 договір на 130,8 мільярда гривень. За державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» ФРП уклав угоди про співробітництво з 45 банками. Держава продовжує здійснювати всі необхідні компенсаційні виплати на користь бізнесу за укладеними кредитними договорами у межах програми.

За минулий тиждень підприємці отримали 555 кредитів на 2 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9%»
 За минулий тиждень підприємці отримали 555 кредитів на 2 мільярди гривень за програмою «Доступні кредити 5-7-9%»

 Україна виконала всі структурні маяки МВФ, передбачені на березень - Марченко

Кабмін розробив концептуальну записку для програми "Доступні кредити 5-7-9%" з її переорієнтацією на малі та середні підприємства (МСП), чим виконав всі маяки, передбачені меморандумом за програмою розширеного фінансування EFF з МВФ на березень. Про це 10 квітня повідомив міністр фінансів Сергій Марченко, передає Інтерфакс-Україна.

"Навіть більше, її (концептуальна записка до "5-7-9%") вже ухвалено урядом. Ми зараз отримали зворотний зв'язок із боку МВФ, доопрацювали. Я не бачу там особливих проблем у записці або в інших заходах, ми все виконуємо вчасно", - сказав Марченко.

За його словами, Україна виконала всі необхідні структурні маяки, термін виконання яких був до кінця березня цього року. Також очільник Мінфіну відзначив успішне проходження третього перегляду програми EFF, за підсумками якого до бюджету надійшло 880 мільйонів доларів.

"Зараз ми робимо необхідні кроки для того, щоб підготуватися до четвертого перегляду, який, як ми очікуємо, буде, сподіваюся, не пізніше червня і далі будемо працювати. Це для нас основний із треків, і ми дуже ретельно виконуємо взяті на себе зобов'язання", - додав Марченко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.